Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Apua kaivataan talvihaalareissa!!

Vierailija
30.01.2013 |

Ostin siis syntyvälle lapselle ticketin toppahaalarin kokoa 74. Poika olisi marraskuussa puolivuotias. Nyt mietin onko haalari todella iso ensi talveksi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu tietenkin lapsesi kasvusta, minulla on plussa käyrillä kasvava 9kk ikäinen vauva joka tällä hetkellä käyttää äitiyspakkauksesta tullutta pukua (on käyttänyt marraskuusta asti jolloin oli 6kk). Tuo puku taitaa olla 70cm ja on ollut hyvä, kohta jää kyllä lahkeista pieneksi.

Vierailija
2/3 |
30.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä on molemmat tytöt pienehköjä ja meillä oli Remu välikausihaalari koossa 74. Sitä käytettiin lasten ollessa 5kk - 8kk välisenä aikana. Mutta Remuhan on selvästi pienempää mitoitusta kuin Ticketin haalarit, jotka ovat todella väljää mitoitusta. Toisaalta, jos lapsi on isokokoisempi... Mutta pienellä lapsella, tai lapsella ylipäätään, on hankalaa käyttää liian isoja vaatteita ja vaatteet kuluvat niin enemmän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten pieni väljyys ei haittaa ja haalari mahtuu sit vielä kevälläkin. Tuossa vaiheessa lapset kun kasvaa niin hurjasti lyhyessä ajassa.