Muita, joilla on kahden ihmisen hiukset?
Miten saatte laitettua nätisti kun tukkaa on niin paljon?
Kommentit (8)
hyvä puoli on ettei tarvi laittaa juuri mitenkään niin näyttää hyvältä. Sitten joskus laitan kiinni isolle nutturalle puikoilla tai suurilla nutturaklipseillä. TAi niin että vain etuosan hiukset pään päälle kiinni ja muut auki. Minusta tosi vaivattomat tällaiset paksut pitkät hiukset, kun ei tarvi yrittää laittaa kovasti että näyttäisi muulta kuin ohuelta hiirenhännältä.
Lyhyenä olisi kyllä varmaan painajaismaiset, voisin kuvitella että näyttäisi lähinnä räjähtäneeltä afrolta ;)
minulla oli monta vuotta lyhyet ja ei toiminu kyllä yhtään. Kesti kuukausi ja tukka oli aina aivan kauhea pehko, kun ohennukset kasvoi yli. Nyt kun tukka on yli olkapäiden, pidän sitä nutturalla, letillä ja ponnarilla. Tosi harvoin on auki, mutta silloin ei tarvitse paljoakaan tehdä, koska hiukset on tuuheat itsestään. Kunhan ovat puhtaat niin näyttävät hyvältä ilman mitään temppuja.
Usein ylhäällä kiinni vaikka se vaatiikin vähän työtä. Tällä hetkellä mulla on ihan lyhyet ja on kyllä aika painajainen.
Pitkänä parhaat, ei tarvitse tuuheuttajia. Pesen, kuivaan ja harjaan. Mitään hienoja leikkauksia ei kannata tehdä, kun mun hiukset on niin lasiset ja liukkaat. Kampauksia en osaa tehdä itse, mutta käyn joskus kampaajalla teettämässä juhlakampauksen.
Leikkautan niihin hyvän leikkauksen, ei tarvi kuin pari kertaa viikossa pestä. Mitään muuta en tee, koska se on täysin hyödytöntä, joskus on ollut permis.