Trombi ja uusi raskaus. Onko
kellään kokemusta? Neuvolassa hieman terkkari kauhisteli, etten vain tulisi uudelleen raskaaksi kun oli näin iso riski jo viime raskaudessa. Alaraajassa siis verenhyytymä ja Klexane käytössä loppuraskauden ja 6 viikkoa synnytyksen jälkeen.
Kommentit (8)
tulla sulle ilkkumaan sitten kun sinulla on veritulppa.
tulla sulle ilkkumaan sitten kun sinulla on veritulppa.
Ihan turhasta taas märehdit.
trombiin voi kuoll kupsahtaa tosta noin vain esim. ponnistusvaiheessa niin ei se musta ole mikään vitsi.
ole silloin pois jos käytössä on lääkitys? ap
juu kai se ehkäsee /estää, mutta eihän mikään ole sata varmaa. Itsellä kaikki meni hyvin, ja uskon että viellä pienempi riski jos on ollut jalassa.
ei voi tulla trombia jos klexane on käytössä.
lääkärin kanssa keskustelemaan niin saat parempaa tietoa, jokaisen keho käyttäytyy kuiteskin erilailla raskauksissa...
Minulla oli trombi pitkällä matkalla päässä. Selvisin myös uudesta raskaudesta, lääkäri oli sitä mieltä ettei mikään este uutta raskautta , mulla viellä huomattava ylipaino.
Ottiko tästä nyt mitään selvää :D Mutta klexanea koko raskaus aika sekä 6 viikkoa synnytyksen jälkeen , kalliiksi tuli kylläkin.