Ei seksiä. Lasten syy?
Eli minulle puoliso sanoi että seksiä ei ole kun lapset on pieniä. Ne vaan vie aikaa ja voimat. Hyvä ystävä sanoi että seksiä ei ole kun lapset on 10-15 heidän ollessa myöhään hereillä ja tietoisia tapahtumista kotona. Onko se oikeesti niin että parisuhde voi jatkua sitten kun lapset on +20 ja omilla teillään.
Sivusuhteen kanssa voi löytyä aika ja paikka monta kertaa viikossa oli perhetilanteet mitä tahansa.
Eihän tässä ole mitään järkeä.
Kommentit (7)
Kuulostaa tekosyille. Kuten vuorotyöt, työttömyys...
Kun ei kiinnosta niin ei vaan kiinnosta.
No miksi sitten parisuhde sitoo seksielämän ja ehdollistaa?
Ihan kreikkalainen tragedia
Sinä kuka sanoit että lapset on taivaan lahja ja niiden ehdoilla mennään. Jos puolisosi kuitenkin olisi onneton vähäisen seksin takia niin vaatisit silti häneltä ehdotonta uskottomuutta kun sinä jätät hänet yksin? Oletko varma että tämä riittää hänelle?
ja seksiä normaalisti joka ilta. Nyt olen viimeisilläni raskaana ja seksi on vähentynyt, kun ei tee mieli ja maha on tiellä. Mutta uskoisin, että synnytyksen jälkeen kun paikat on palautunut, kyllä meillä on seksiä useammin kuin vain kerran viikossa :)
Ja olen ihan varma, että omatkin vanhempani ovat harrastaneet seksiä, vaikka meitä lapsia on ollut 4 kotona. Ja silloin, kun ollaan tajuttu enemmän, ollaan menty ihan kaikki porukalla pihalle leikkimään naapurin lasten kanssa, jotta vanhemmat saisivat sitten sitä omaakin aikaa :)
tämä onkin nuorten palsta. Minkälaisia miehet oikein nykyaikana on täytyy ihmetellä, seksiä ja seksiä, jos kotoa ei saa niin sitten mennään vieraisiin.
Jos mun mies menee kun en itse jaksa tai halua niin MENKÖÖÖÖÖÖÖÖN!