Ulvilan surma: Miksi Jukka S. Lahti oli soittanut ennen surmaa useita kertoja PORVOON poliisiin?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013010916531506_uu.shtml
Iltalehden nettisivuilla oli tänään tosta lyhyt juttu, luki että enemmän asiasta lehden paperiversiossa. Onko joku lukenut? Selvisikö, että miksi oli soittanut ja ihan Porvooseen asti? Ei siis Poriin?
Kommentit (9)
tai sitten ilmoitti jostain pårvoolaisesta tyypistä jotain.
että vuosia myöhemmin tulee esiin tai ainakin julkisuuteen vasta nyt.
Muistan lukeneeni jo v. 2008 asiasta Joutsenlahden haastattelusta ja näköjään muistin oikein, murhainfossakin tästä on ollut puhetta.
ja sieltä oli annettu vahingossa porvoon poliisin numero? nimet lähellä toisiaan... no, ehkä vähän ontuva selitys.
Porvoossa joku yksikkö jota ei löydy Porista? Esim. perheväkivalta, joku joka tutkii uhkailuja tms. Kuulostais vähän siltä.
se Iltalehden juttu on tietenkin provo. Provo-Porvoo.
Näin av-salapoliisin silmin.
Porvoossa joku yksikkö jota ei löydy Porista? Esim. perheväkivalta, joku joka tutkii uhkailuja tms. Kuulostais vähän siltä.
JOo, tavallinen poliisi ei tosiaan tutki perheväkivaltaa tai uhkailuja vaan... vaan... niin vitun pahvi, eiköhän nuo nyt ole ihan sitä poliisien peruskauraa.
täällä av palstalla ratkaistu!
Ihme, ettei tieto ole vielä saavuttanut Porin poliisia. Eikö inteernetti ole vielä saavutanut Poria?
Siis tää juttuhan meni näin:
äh, joku muu saa selittää, niin monta kertaa on homma täällä ratkaistu ja syylliset tuomittu.
että vuosia myöhemmin tulee esiin tai ainakin julkisuuteen vasta nyt.