Mitä mä teen? Lisää lapsia vai ei?
Ikää 31v, lapsia 2; 4v ja 1v. Mies haluaisi lisää lapsia, itse en tiedä, mitä tekisin. Ikä alkaa tulla vastaan. Tiedän, että jos vuoden päästä menen töihin, niin en halua enää jäädä kotiin vauvan kanssa.
Eli.. pitäisikö tässä nyt laittaa vauva ensi kesän jälkeen yrityksen alle vai ei??
Mies niin toivoo ainakin vielä yhtä lasta, itse en tiedä mitä haluan. On elämä taas vaikeaa :(
Kommentit (6)
Sitten kun molemmat on koulussa, tette sen yhden jos tuntuu siltä.
10 vuotta on aikaa vielä ainakin. Jos yhtään arveluttaa niin odota ihmeessä. Ei noin suurta päätöstä pidä tehdä hetkessä. Käy ihmeessä töissä välillä. t.37v. joka ei ihan ole vielä haudannut haavetta kolmannesta.
Luulisin, että kolmessa noin pienessä riittää kyllä hommaa. Kun vanhin on koulussa, teette sen neljännen. Niin mekin tehtiin ;)
Ap;eella on kaksi lasta. 4- ja 1-vuotiaat.
kaks lasta. Olin kotona kunnes olivat vajaa 3 v ja 6 v ja menin töihin. Ehdin olla tässä vajaa kolme vuotta töissä ens kesään mennessä, jolloin on kolmas tulossa.
Tuntuu oikein hyvälle ajankohdalle.
Vanhin on nyt ekalla ja siis ens kesän jälkeen tokalla. Nuorempi menee eskariin kesän jälkeen. Olen vauvan kanssa kotona aamupäivät kaksin ja sitten iltapäivällä on aikaa myös isommille.
Kolmatta en olisi jaksanut putkeen, mutta nyt tuntuu kivalle jäädä kotiin. Oikein odotan sitä :)
Joten kannatan sitä, että menet töihin välissä ja kolmas sitten myöhemmin jos siltä tuntuu.
Niin ja ikää mulla oli 32 v kun menin kahden ekan jälkeen töihin takas ja nyt 35 v kun tää kolmas syntyy. Alkunsa sai ekasta kierrosta, että kyllä se voi tässä iässäkin onnistua helposti.
Luulisin, että kolmessa noin pienessä riittää kyllä hommaa. Kun vanhin on koulussa, teette sen neljännen. Niin mekin tehtiin ;)