Mitä tekisit, jos myynnissä oleva kotisi linkitettäisiin tänne esimerkkinä kamalasta sisustuksesta?
Kommentit (19)
voisin niin tehdä itsekin. Se olisi nopein ja halvin tapa saada omalle myynti-ilmoitukselleen lisää huomiota.
ja tumputtaisin menemään miettiessäni valaita jotka ovat sisustukseni ääreen rantautuneet mylvimään. ja niitä masseja mitä nostaisin myytyäni sen roskan.
hymähtäisin.
Talo ei ole minun sisustamani.
En ottaisi itseeni, koska pidän itse sisustuksestamme todella paljon. Mutta todella hämmästelisin, jos jonkun mielestä se olisi kamala.
Meillä on niin mitäänsanomaton keskiluokkainen beige-ikea-artek-marimekko-iittala-mielikuvitukseton sisustus, ettei sen pitäisi nostaa kenessäkään mitään tunteita :)
Sehän olisi osoitus siitä, että myynti-ilmoiotus kiinnostaa ja toisi vain lisää kiinnostuneita katsojia. Joku niistä voisi ihan oikeasti hakea asuntoakin.
vaikka inhoankin sisustustamme itsekin.
täällähän mikään ei miellytä ketään koskaan, kaikki vihaavat kaikkea.
Ilmaista näkyvyyttä. Ostaja ei tätä hengetöntä Ikea-sisustusta itselleen kuitenkaan saisi.
Sitäpaitsi ainahan ap:n haukkumaa kiivaasti muissa viesteissä puolustetaan.
vaikken oo meidän vuokrakämppää myymässä... saispa ilmaisia sisustusvinkkejä...:)
ja pyytäisin ylläpitoa poistamaan ketjun.
Jotenkin musta tuntuu, että kysymys liittyy lemmikkipalstan keskusteluun, jossa näin oli tehty. So what? Eihän siinä kerrottu, kenen asunnosta oli kyse. Netti on sellainen avaruus, että tuskin omistaja saa edes tietää siitä. Mua ei haittaisi, jos joku tekisi niin mun asunnolle, kunhan ei nimiä/osoitteita olisi mukana.
Meidän kamoilla ei ole minulle minkäänlaista tunnearvoa. Kaikki roina on tosi vanhaa ja joutaa roskiin.
Muistuttaisin avauksen tekijää hyvistä käytöstavoista, netiketistä ja pyytäisin ylläpitoa poistamaan ketjun.
Täällähän on vähän väliä linkkejä myynnissä oleviin lukaaleihin, joita täällä sitten ruoditaan ja arvostellaan porukalla. Tänäänkin oli yksi aloitus, jota kehuttiin nätiksi sisustukseksi, mutta sai se myös arvostelua osakseen.
Sitäpaitsi kaikki mikä päätyy nettiin on tavallaan julkista. Jos annat asuntosi välittäjälle myyntiin päätyy se myös todennäköisesti verkon kautta tapahtumvaan markkinointiin, jollet sitä varta vasten kiellä.
ehkä hymähtäisin, osa voisi saada (kielenkäytön takia) vereni hieman kiehahtamaan. Asiallinen kritiikki ei haittais.
En oleta kaikkien pitävän kodistani ja sisustuksestani, minä tykkään, se riittää :)
Omasta mielestäni meillä on nätti ja kauniisti sisustettu koti.
Sitten nauraisin vahingoniloisesti, koska sen ketjun aloittaja haukuttaisiin kuitenkin. Ja olisin tyytyväinen ilmaisesta mainoksesta, koska ne meidän kodin hyvät ominaisuudetkin näkyisivät niistä kuvista. Ja sitä paitsi sisustus on niin neutraali, ettei siitä oikein mitään haukkumista keksi, paitsi sen että onpas mitäänsanomatonta...
joten en yllättyisi. Ei ole rahaa sisustella.
ihan ilolla! Meillä on melkein kaikki se, mitä kenenkään kotona ei kuulemma saa olla. Ja hah, ei haittaa yhtään mitä mieltä mammaraati siitä on.