Kummat hiukset ovat mielestäsi rumemmat?
"Kananpersekampaus" vai pitkät, ohuet, liukkaat ja maantienväriset hiukset, joissa ei mitään kerrostusta tms.
Kommentit (6)
Harvalle ylipäätään sopii lyhyet hiukset, vaatii kauniita kasvonpiirteitä.
Jos hiukset pitkät mutta ohuet, niitä saa laitettua tuuheamman näköisiksi suht pienellä vaivalla. Hiuspuuteri kohottaa hiuksia ja tekee niistä kuohkeammat, nutturaankin voi laittaa täytettä niin näyttää paremmalta, esim:
http://simoda.indiedays.netdna-cdn.com/files/2012/09/french-twist3-680x…
sellaista ohutta pitkää lierua...että se on rumempi. Kananpersetukassa sentään on malli ja näyttää tuuhealta kun taas se lieru on oikeasti hiirenhäntä.
että moni lyhythiuksinen kuvittelee että lyhyet hiukset ovat tuuheamman näköiset, niin ei ole. Jos on ohuet ja hennot hiukset, päänahka vilkkuu hiuksien alta, ei siinä auta vaikka miten vahalla tai muulla pörröttää hiuksia pystyyn.
jos auki tai poninhännällä. nutturalla tai kunnolla laitettuna menettelee.