Lue keskustelun säännöt.
Millaista asua Espoon Suurpellossa?
24.10.2012 |
Te, jotka alueella asutte tai ihan mitä vain paikasta tiedätte, kertokaa lapsipeheen näkökulmasta. : )
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Täysin uusi alue mutta autot ei mahdu mihinkään.
Odottelisin jonkun vuoden että palvelut tulee alueelle ja on hieman valmiimpaa. Ei houkuttele lainkaan, väkisin väännetty alue keskelle peltoa kehä 2 kupeeseen
Hemmetin kuraista, hiekkatiet aivan nimismiehen kiharalla ja autosta menee jousitukset paskaksi. Työkoneita joka puolella, ei mitään palveluita, huonot bussiyhteydet. Huonosti parkkitilaa ja alueella asuu innokas lappuliisa.
Pitkässä juoksussa en ehkä suosittelisi ostamaan täältä asuntoa, koska tämä on valuma-alue, eli kaikki lähitienoon vesi virtaa tänne automaattisesti. Se näkyy märkyytenä, savisena maana ja tulvivina puroina.
Jos jotain hyviä puolia mainitsisin, niin onhan täällä iltaisin ja öisin hyvin rauhallista. Leikkipuisto on iso ja kaikki on tuliterää istutuksista kämppien sisäpintoihin. Ruokakaupan pitäisi aueta ensi vuoden aikana.