Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

JYSKin Durango-lipastot HAISEVAT - kuolenko keuhkosyöpään?

Vierailija
23.10.2012 |

Ostin JYSKISTÄ Durango-lipastoja. Nyt, vielä neljä päivää myöhemmin ne haisevat kuvaottavalle kemialliselle löyhkälle, aivan kuin asuisi lasikuitutehtaassa tai jossain.



Onko muita kohtalotovereita? Tiedättekö, lähteekö hakju ajan kanssa pois ja onko se tappavaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Formaldehydiä. Kestää ainakin kuukauden ennen kuin pitoisuudet tippuvat niin alas, että lakkaat reagoimasta. Sillä välin voi alkaa nenä vuotaa verta, silmät ja nenä varmasti kutisevat jo.



Vierailija
2/3 |
23.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

...asiasta. VIelä ei nenu vuoda verta, mutta sormenpäissä on pistelyä, eikös se ole esim. hometalo-ongelmaisilla yliherkkyyden merkki?



voi että ottaa päähän. Kasasin lipastoja 3 päivää ja näin kävi. Seuraavaksi otan yhteyttä kuluttajaviranomaiseen. Miten mahtaa kaupan purku onnistua, kun eihän noita lipastoja enää saa siististi purettua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain viestin n. parin tunnin päästä kyselystä koskien lipastojen hajua. Vakuuttivat, että haju ei ole vaarallinen ja että se häipyy 2-3 viikossa. Mikä olennaisinta, luvattiin, että kaupan voi purkaa, jos haju sen jälkeen edelleen jatkuu.



Olen niin tottunut siihen, että aina kysymyksiin jätetään vastaamatta ja ainakaan kauppaa ei voi purkaa, joten tämä oli tosiaan iloinen yllätys.



Nyt vain odotellaan löyhkän hälvenemistä...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kuusi