Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kurja työpaikka masentaa :(

Vierailija
30.11.2005 |

Miten jaksaa työpaikassa, jossa on huono ilmapiiri... Epävarmuus työpaikan tulevaisuudesta, sekä johdon välinpitämättömyys asioihin ilmeisestikin ajaa ihmiset jauhamaan paskaa toisten selän takana ja toimimaan muutenkin epäreilulla tyylillä. Viidakon lait vallitsee. Kyräillään ja pantataan tietoja ym. jotta oma nahka säilyisi, mutta toiset saadaan huonoon valoon. Mustamaalaamista.



Kurjaa olla naama mutrussa sitten kotona ja oma rakas joutuu katsomaan toista surullisena. Niin, minä kun en osaa pistää itseäni noinvain off-asentoon jos työpäivä on kamala (niinkuin se nyt liian usein on).



Eli tilanne on kokolailla sellainen, että jos voittaisin lotossa niin minua ei työpaikalla sen jälkeen näkyisi. Työ ei enää anna muuta kuin sen palkan, kun sinänsä mielekäs työ hautautuu huonon ilmapiirin alle.



No nyt vielä tietysti joku verenhimoinen AV-lainen teilaa minut kirjoituksineni...

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tosiaan kannata olla missään sellaisessa tilanteessa mikä vaikuttaa negatiivisesta omaan elämään ja vapaa-aikaan.!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kuusi