Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kadonnut / siepattu 2 lasta Lahdessa 14.10.2012

Vierailija
16.10.2012 |

Isä jätti lapset palauttamatta toiselta valvomattomalta tapaamiselta Lahdessa su 14.10.2012!



Lasten nimet ovat Bettiina ja Benjami, kutsutaan myös lempinimillä Bebe ja Junnu. Isä Marko Päivärinta (käyttää myös muita nimiä kuten Juhani Pakarinen, Marko Pakarinen ja Juhani Päivärinta) on luonteeltaan arvaamaton ja voi käydä päälle. Mahdolliset lasten tai isän havainnot, edes pienemmätkin voi antaa käyttäjälle Veera Kakko (facebook)

yksityisviestinä tai suoraan 112. TÄTÄ JULKAISUA SAA LEVITTÄÄ!!



Bettiina on iältään 4,5v n. 108cm pitkä, hoikka ja päällä kukallinen softshell takki ja pinkit ulkoiluhousut. Benjami on 2,5v, n. 98cm, hoikka ja päällä oli kuvan takki sekä mustat ulkoiluhousut.

Isä on 165cm, hoikka, ruskeatukkainen 42v mies.



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150138816474165&set=a.1382342…



https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 3305984165



Lisätty klo 12:45

Sunnuntaina klo 10-12 oli toinen isätapaaminen lapsilla vuoden valvottujen jälkeen. Isän äidin asunto poliisien toimesta tutkittu jo kahdesti, mutta pahinta on, ettei isä ole missään asunnossa kirjoilla, joten edes poliisi tai viranomaiset eivät tiedä missä isä, saati lapset ovat. Isän perheen lähelle muutto oli näillä näkymin huijaus, isän antamassa osoitteessa luki kolme-neljä viikkoa sitten hänen sukunimensä, nyt joku toinen joka väittää asuneensa asunnossa jo kolme vuotta. Isä on etsintäkuulutettu.



Isä eilen jättänyt lastensuojelulle ilmoituksen jossa sanoo että lapset muuttavat äidin luota pois hänen luokseen jonkun ihmeellisen lastensuojelujärjestön toimesta, onneksi ilmoitus ei missään nimessä ole laillinen, vain isän ilmoitus.



Lehdistöä on tiedotettu aiheesta, he julkaisevat asian kun faktat on tarkistettu poliisilta.



Lisätty klo 13:20

Isä on Facebookissa, mutta on salannut profiilinsa, joten sitä ei ole mahdollista löytää. Vain kaverit näkevät sen. Ei siis ahdistella muita Päivärintoja asian tiimoilta... Alleviivataan vielä, että ihmisiä pyydetään vain pitämään silmät ja korvat auki ja soittamaan poliisille heti, jos jotain näkevät/kuulevat. Tilanteeseen ei todellakaan lähdetä puuttumaan itse!

Kommentit (2)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi seitsemän