Me muutetaan San Franciscoon!
Tänään se varmistui, mulle on siellä työpaikka. Voi apua, nyt alkaa järjestelyt...
Kommentit (16)
ainakin vierailla. Asunut en siellä koskaan ole.
lucky you! Sinne voisin minäkin muuttaa. Onko perhettä? Vai yksinkö? Vitsit että on suuri elämänmuutos tulossa. Mullekin tuli ihan kylmät väreet sun puolestas! Onnea!
Mun veli asuu Friscosta noin 100 km etelään :) Viihtyy mainiosti!
San Francisco on maailman paras kaupunki! Asuin siellä itse 2000-luvun vaihteessa ja ihan mahtava paikka! Onnea!
lucky you! Sinne voisin minäkin muuttaa. Onko perhettä? Vai yksinkö? Vitsit että on suuri elämänmuutos tulossa. Mullekin tuli ihan kylmät väreet sun puolestas! Onnea!
mutta kyllä jännittääkin. Perhe tulee mukaan, mies voi tehdä omaa työtään sieltä käsin ja teini menee siellä kouluun, jännää sillekin. Tuntuu hurjalta kun ajattelee kaikkea mitä pitää järkätä nyt.
Olen asunut itärannikolla, joka on kanssa aika nasta paikka, ja haluaisin joskus ajaa länsirannikon päästä päähän...
Me asumme täällä Bay Arealla, muutimme aiemmin tänä vuonna. Oikein mukava paikka asua. Liikenteeseen saa varautua, että sitä riittää kellon ympäri tietyillä teillä. Varokaa myös aasialaiskuskeja, ne ei todellakaan osaa ajaa.. :)
Minäkin lähtisi heti jos voisin :)
Ei niiden kuulu huolehtia kuin ihan lähiperheestä. Jos joku jää auton alle, ei se kuulu heille.
Jos naapurin talo palaa, mennään sammuttamaan, muuten voi oma talo syttyä. Ei siis sammuteta naapurin vuoksi jne....
Liikenteessä ne on ihan omassa maailmassaan.
Varokaa myös aasialaiskuskeja, ne ei todellakaan osaa ajaa.. :)
Yellowstone on Wyomingissa ja tuulensuunta yleensa lannesta itaan.
Enemman mina hermoilisin mahdollista maanjaristysta.
Me muutetaan parin kuukauden päästä Washingtoniin! Ikävä tulee Suomea ja sukulaisia, mutta tämä oli tilaisuus jota ei voinut jättää käyttämättä.
oletteko homoja?