Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Smart for two autosta ?

Vierailija
06.10.2012 |

Pienikokoinen auto haussa työmatkalle 7km, yhden lapsen kuljetukseen kouluun ja harrastuksiin sekä kappareissuille.

Pientä autoa etsin koska keskustassa on surkeasti parkkitilaa.



Onko kokemusta Smartista ? Toimiiko talvella ?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on lyhyitä ajoja varten niitä ihan ekoa Smart-malleja. AUtolla on jännä ajaa, siinä on puoliautomaattivaihde, jonka käytön kyllä oppii nopeasti. Voi olla, että uudemmissa malleissa on jo toisenlaiset vaihteet.



Ajokokemus Smartilla on oikeasti hauska ja vähän hilpeä. Ei sitä ratin takana tajua istuvansa niin pienessä autossa! Kiihtyy ketterästi, vie vähän bensaa ja helppo parkkeerata. Ihana auto! Ja herättää hymyjä ohikulkijoissa.



Työmatkat ja lapsen harrastuskuljetukset onnistuvat, jos lapsesi ei pelaa jääkiekkoa tms. missä pitää kuljettaa suurta varustekassia. Suurperheen kauppaostoksia autolla ei hoideta. Meillä pieneen takaluukkuun menee juuri ja juuri 1-2 kauppakassia. Jos ketään ei kuljettajan lisäksi ole kyydissä, sittenhän kasseja voi kuljettaa matkustajan paikalla.



Kuten sanottu, uusien Smartien tavaratilan koosta en tiedä, varmasti on jo vähän isompi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kuusi