Toisten kirppistavaroiden arvostelua
Kommentit (6)
Paikat tunnistettavissa ja yleensä pöytävuokraaja aina silloin tällöin käy pöytää siivoamassa.
Kyseisessä blogissa on hurtilla huumorilla käsitelty hauskoja kirppislöytöjä; käsittämättömiä hintoja, rikkinäisiä/likaisia tavaroita ja vaatteita, hintalapun oudot selitykset ja yksinkertaisesti vain outo tavara (esim. avattu paketti rennie-närästyslääkettä). :D
Jos joku nyt sattuu näistä juuri oman pöytänsä/hyllynsä tunnistamaan, eiköhän sitä voisi mennä pikkuriikkisen itseensä ja ottaa humoristinen kritiikki vastaan? Eihän niitä myyntihyllyjä muut osaa yhdistää juuri tiettyyn henkilöön. Siinä ehkä oma ego saa vain kolauksen, kun joku kehtaa nauraa omalle 50 euron hintaiselle alastomana myynnissä olevalle 90-luvun nukelle. :D
Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa? ;)
Paikat tunnistettavissa ja yleensä pöytävuokraaja aina silloin tällöin käy pöytää siivoamassa.
Ai meinaat, että jotkut kirppiskyttääjät tietävät kaikkien paikkojen myyjät ja osaavat yhdistää henkilöt blogissa esitettyihin kuviin? Älä viitsi.
En ymmärrä ko. blogin suosiota, perustuu selän takana nauramiseen ja tavallaan kiusaamiseen.Kirppiksillä pitäisi ehdottomasti olla valokuvauskielto.
Loukkaantuisin verisesti, jos oman pöytäni tuotteita tuolla reposteltaisiin.
Mitäs tuot myyntiin rikkinäisiä/kulahtaneita/ylihintaisia/outoja tavaroita. Mun mielestä myyjä, joka myy kyseisessä blogissa esiteltyjä ja niiden kaltaisia tuotteita, aliarvioi ostajia.
En ymmärrä ko. blogin suosiota, perustuu selän takana nauramiseen ja tavallaan kiusaamiseen.
Kirppiksillä pitäisi ehdottomasti olla valokuvauskielto.
Loukkaantuisin verisesti, jos oman pöytäni tuotteita tuolla reposteltaisiin.