Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sisustusapua, kiitos!

Vierailija
02.10.2012 |

Makuuhuoneen uudistus menossa. Vanha talo, katossa valkoinen helmiponttipaneeli, lattia leveää mäntylankkua. Seiniin vaihdoin tapetiksi vaalean tapetin jossa hieman helmiäisellä pohjalla vaaleampia lehtikuvioita. Päiväpeitto tikattua pellavaa.

Mutta ne huonekalut, lipasto ja yöpöydät ovat hunajapetsattua isabella-sarjaa joihin olen jo aiemmin vaihtanut mustat metalliset nuppivetimet. Väri kyllästyttää, muuten kalusteet ihan kelvolliset. Vaihtoehdot ovat joko joku valkoisen sävy tai tummaksi käsitelty. Molemmat sopii tyylillisesti.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulisi hiukan särmää kokonaisuuteen, joka on kyllä harmoninen mutta aika haalea. Osta lisäksi vaikka mustia taulunkehyksiä joissa iso paspartuu. Raikastaa ja tuo kontrastia.



http://i652.photobucket.com/albums/uu246/Charcharcharliina/MakuuhuoneC1…



Vierailija
2/5 |
02.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuntuu että olis helpompi löytää sopiva sävy kuin saada ne rimmaamaan muihin vaaleisiin mitä teillä on

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulisi hiukan särmää kokonaisuuteen, joka on kyllä harmoninen mutta aika haalea. Osta lisäksi vaikka mustia taulunkehyksiä joissa iso paspartuu. Raikastaa ja tuo kontrastia. <a href="http://i652.photobucket.com/albums/uu246/Charcharcharliina/MakuuhuoneC1…" alt="http://i652.photobucket.com/albums/uu246/Charcharcharliina/MakuuhuoneC1…">http://i652.photobucket.com/albums/uu246/Charcharcharliina/MakuuhuoneC1…;


Kunhan ehdin =)

Vierailija
4/5 |
02.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sängynpäähän ehkä tulee pari isoa tummaa rottinkiarkkua.

ap.

Vierailija
5/5 |
02.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

hieman harmahtavan helmenvalkoisiksi. Ei sen sävyn tarvitse olla tismalleen samaa kuin muiden vaaleiden. Musta taas tuntuu vähän ysäriltä tuossa ympäristössä ja siinä näkyy pölykin, mitä makkarissa on aina.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi neljä