Kokemuksia Finnlines Saksan laivoista?
lähdemme joulukuun alusta eurooppaan ja nyt tulisi piakkoin varata matkat. Onko hyvät laivat, entä ruoka?
Takaisin tullaan helmikuussa ja samalla laivalla
Kommentit (5)
mukavan kokoisia,mukaan lukemista tai pelaamista.Pieni leikkihuone lapsille,aikaa saa kulutettua myös saunomalla ja porealtaassa. Ruoat ihan syötäviä,ei mitään gourme tasoa kuitenkaan
emme tosiaankaan lähde talvella ruotsin kautta ajelemaan. Helposti suoraan Saksaan laivalla.
Siellä yövytään heti Travemundessa ja siitä jatkamme alaspäin.
Hyvä kuulla, että laivat hyvät ja siellä viihtyy. Toki luettavaa ja lapsille dvd:tä mukaan, kai siellä netti toimii?
vaikka on ollut semmoinen b-hyttikin. Leikkihuoneessa ja saunassa aika kuluu, ruokaakin on vähän väliä. Mutta ruotsinlaivaan on turha verrata. Itse tykkään noiden laivojen hiljaisuudesta ja rauhasta. Netistä en kyllä menisi takuuseen.. meillä ei ole ollut konetta mukana. Puhelin ei ainakaan ole toiminut jossain vaiheessa matkaa.
, kai siellä netti toimii?
avomerellä?
Ei toimi.
Varsinkin talvella ei ole kiva ajella. Usein ei Saksassa ole edes lunta, joten voittaa mennen tyllen Ruotsin halki ti via baltian ajon.