Onko täällä ketään Liperin kunnasta?
Tätini asuu siellä, ja on ihan seinähullu. Tiedän myös yhden miehen sieltä jolla ei todellakaan ole kaikki muumit laaksossa.(politiikassa mukana, mutta saa kenkää aina joka puolueesta)
Tulee vaan mieleen että mahtaako Liperi olla minkälainen kunta, onko siellä kellään kaikki inkkarit kanootissa?
Kommentit (5)
Asukkaat joko toinen jalka haudassa tai liian köyhiä ostaakseen taloa Joensuusta. Ahdistaa aina kun joutuu siellä sukulaisten luona käymään.
joten en nyt muutaman ihmisen tiimoilta tekisi kovin yleistäviä johtopäätöksiä.
Ja hulluthan ne kovin melua pitää itsestään joten ne myös näkyy ja kuuluu
Tätini asuu siellä, ja on ihan seinähullu. Tiedän myös yhden miehen sieltä jolla ei todellakaan ole kaikki muumit laaksossa.(politiikassa mukana, mutta saa kenkää aina joka puolueesta) Tulee vaan mieleen että mahtaako Liperi olla minkälainen kunta, onko siellä kellään kaikki inkkarit kanootissa?
kuntavaaliehdokkaat? Onko Sivonen vielä ehdolla jossain?
Eero Reijonen on sieltä kotoisin.