Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

E-pillerin unohdus/2 pilleriä samana päivänä, mitä teen?

Vierailija
07.09.2012 |

Auttakee: Ensimmäinen viikko kiertoa menossa. Olin syömässä äsken pe pilleriä, niin se olikin jo syöty. En muista syöneeni sitä. Toki se on silti mahdollista. Mahdollista on myös, että olen syönyt eilen 2 pilleriä.



Eli syönkö nyt ylimääräisen pillerin? Vaikka on mahd. että tälle päivälle tulee silloin kaksi pilleriä tai että eilisellä oli kaksi ja tällä päivällä yksi pilleri?



Vai jätänkö herran haltuun? Kumia ei jaksas viikkoa käyttää, niinku ekan kiertoviikon mokailuissa yleensä joutuu.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on ehdoton jos ei osaa pillereitä ottaa oikein.



Suosittelen sinua menemään lääkärille ja optat ehkäsykapselin.

Vierailija
2/4 |
07.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syöt ihan normaalisti tänäänkin pillerin, ennemmin yli kuin ali. Tuskin tuo ehkäisyteho on tuosta madaltunut, jos kuitenkin olet yhden pillerin joka päivä syönyt. Pahempaa jättää välistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan ottanut ehkä yhden liikaa. Otat nyt vain tänään pillerin ja jatkat ihan normaalisti. Sun taukoviikon alkamisviikonpäivä sitten muuttuu, ellet ota jostain varaliuskasta yhtä korvaavaa pilleriä. Tuossa ei ole ongelmaa, kunhan muistaa tauon pidettyään, että se viikonpäivä on muuttunut.

Vierailija
4/4 |
07.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

että olen lähtenyt väärään suuntaan liuskaa ja on ollut päivät ihan sekaisin.



Eli tee niinkuin 4 sanoi