Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lastentarvikkeiden myynnistä

Vierailija
22.08.2012 |

En ole vielä myynyt mitään tavaraa pois, ja nyt aloitin. Tekisi mieli lopettaakin saman tien, menee nääs hermot kaikkiin tinkaajiin. Kaikki tarvikkeet on meille uutena hankittuja, ja tosi hyvin pidettyjä. Hinnoittelin ne niin, että hinta on vähän alle puolet hankintahinnasta.



Siltikin energia menee siihen, että ihmiset vääntävät koko ajan hinnasta. Esim. erään tavaran alkuperäinen hinta on 39,90 ja myyn sitä hintaan 7 euroa, niin vielä jankataan, että jos mä ostan ton 15 euron tavaran ja vielä ton toisen, niin paljolla sais... Kun se 22 euroa yhteensä on muka liikaa.



Onko huutis parempi paikka myydä tavaraa? Meneekö siellä miten kaupaksi? Tämä tinkimisvääntö ei oikein ole mua varten... Mikä ihmisiä vaivaa, kun pitäisi saada kaikki uudenveroisena mutta ne ei sais maksaa yhtään mitään??

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla