Sabina Särkkä unohti ennakkotehtävän Miss Maailma kisoihin
Eikö näitä missukoita katso kukaan perään. Onhan tuo aivan luokaton virhe. Meneekö blondiuden piikkiin? Minkälainen organisaatio on taustalla joka lähettää osallistujan edustamaan maatamme.
Eipä silti ei tuo tyttö ole niin nätti että olisi pärjännyt vaikka olisi kaksi videota ollut mukana.
http://www.iltasanomat.fi/miss-suomi/art-1288493078242.html?pos=ok-nln
Suomea Miss Maailma kisoissa edustanut Sabina Särkkä olisi saattanut sijoittua paremmin, jos ei olisi unohtanut videota, mikä kaikkien missien oli tehtävä.
Miss Suomen ensimmäinen perintöprinsessa Sabina Särkkä ei sijoittunut 30 parhaan joukkoon eilen järjestetyssä Miss Mailma kisoissa.
- Tavoitteena oli päästä ainakin 30 parhaan joukkoon. Olen pettynyt, etten sijoittunut hyvin.
Jokaisen kisoihin osallistuneen missin oli tarkoitus tehdä hyväntekeväisyysvideo kotimaastaan, mutta Sabina oli unohtanut tämän kokonaan. Videosta olisi saanut paljon arvokkaita pisteitä.
- Mulla ei ollut sitä, se harmittaa. Olisin halunnut tehdä sen, mutta se vähän unohtui.
Kotiyleisö hurrasi lauantaina, kun Miss Kiina Yu Wenxia kruunattiin maailman kauneimmaksi koilliskiinalaisessa Ordosin kaivoskaupungissa, joka sijaitsee Gobin aavikon laitamilla. Tämänvuotiset perintöprinsessat ovat Walesista ja Australiasta.
Osallistujia oli aavikkokaupungin missikoitokseen saapunut enemmän kuin koskaan: 116. Missikisaa seuraa vuosittain noin miljardi ihmistä ympäri maapalloa.
Sabina palaa Suomeen tiistaina.
IS
Kommentit (5)
Sabina on valmistautunut kisoihin huolella.
http://www.missitoimisto.fi/default.asp?siteid=fi&id=lue_lisaa&sub_id=1…
17.7.2012
Ihana perintöprinsessamme Sabina Särkkä lähtee tänään edustamaan Suomea Miss Maailma kisassa. Sabina on valmistautunut kisoihin huolella.
Missitoimiston / High heelsin Linda Ahonen suunnitellut Sabinan talent osuuden tanssi koreografian.
Ilapuvut löytyivät Niinattaresta.
Onnea matkaan Sabina !
että ohjeet kisamatkaa varten tuli järjestäjiltä englannin kielellä ja ei ymmärtänyt mitä niissä sanottiin.
* Huutonauru *
Selitäpä noin työelämässä.
Unohdin tehtävän, kun piti valita sopivia cocktail-asuja ja teettää ripsienpidennykset.
sit menny ihan putkeen toi duuni. Seuraavaksi sitten vaikka BB-taloon. Siellä ainakin katsotaan perään :D
Se on sitten niin kuin "vähän raskaana".
Missikisoihin osallistuminen ja niissä menestyminen edellyttänee nykyään tietynlaista "blondiutta", kauniisti ilmaistuna. Mutta rajansa silläkin.
Osoittaa sitä, että Suomessa ei suhtauduta ihan vakavasti missikisoihin. Eikä varmaan ole aihettakaan. Muuan missi pakkasi kamansa ja tuli kotiin kesken kisan jostain Venäjällä järjestetystä miss Eurooppa-kisasta. Valmistui sittemmin juristiksi, että ei ihan blondina jatkanut vaikka missikisaan osallistuikin.
Luultavasti Kiinan missi olisi voittanut joka tapauksessa, vaikka olisi ollut kuin riihen seinästä kirveellä veistetty.