Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä sairaus Saija Varjuksella on?

Vierailija
19.08.2012 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korjatkaa jos olen väärässä.

Vierailija
2/3 |
19.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päivälehtien otsikointi tosin on taas ollut luokkaa: Saija Varjus mätänee hoitolaitokseen! Ollut siis kuntoutusjaksolla Maskun MS-keskuksessa, kuten moni muukin.

Kuntoutusjaksojahan järjestetään näissä eri sairauksiin erikoistuneissa laitoksissa hirvittävän suurelle ihmismäärälle.

Jutun otsikokko oli taas sellainen lehteä myyvä, josta ymmärsi, että Varjus olisi dumpattu sängyn pohjalle pimeään huoneeseen loppuelämäkseen.

En ole pahemmin Varjusta koskaan kuunnellut, mutta toivotan hänelle kaikkea hyvää ja ennenkaikkea sitä, että sairauden pahenemisesta huolimatta kuntoutumistakin tapahtuisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päivälehtien otsikointi tosin on taas ollut luokkaa: Saija Varjus mätänee hoitolaitokseen! Ollut siis kuntoutusjaksolla Maskun MS-keskuksessa, kuten moni muukin. Kuntoutusjaksojahan järjestetään näissä eri sairauksiin erikoistuneissa laitoksissa hirvittävän suurelle ihmismäärälle. Jutun otsikokko oli taas sellainen lehteä myyvä, josta ymmärsi, että Varjus olisi dumpattu sängyn pohjalle pimeään huoneeseen loppuelämäkseen. En ole pahemmin Varjusta koskaan kuunnellut, mutta toivotan hänelle kaikkea hyvää ja ennenkaikkea sitä, että sairauden pahenemisesta huolimatta kuntoutumistakin tapahtuisi.

Huomasin saman, raivostutti harhaanjohtava uutisointi. Normaali "leiripaikka" Ms-tautisten virkistymiseen tuo Masku.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi viisi