Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsi käyttäytyy päivähoidossa huonosti!

Vierailija
16.08.2012 |

Ei osaa jakaa leluja, saattaa tönäistä (harvoin), voi kieltäytyä syömästä/wc:ssä käynnistä/nukkumisesta.



Mikä voisi olla syynä siihen että kotona osaa jakaa lelujaan sisarusten kanssa, syö ruokansa, käy nukkumaan jne. kun aika.Mutta hoidossa joka päivä tekee jotain väärää. On vaihtanut päiväkotia kahden kuukauden loman jälkeen. Ollut nyt 2vk uudessa hoitopaikassa. Eikä vanhassa ollut mitään erityistä koskaan. Ikää pian 4v.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaipaisi selkeästi enemmän tukea ja huomiota päiväkodissa. Mahdollisesti lyhyemmät päivät jos nyt on pitkiä päiviä. Paljon (paljon enemmän kuin aikaisemmin) huomiota vanhemmilta kotona.

Vierailija
2/2 |
17.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset


Uusi paikka jännittää Ei ole lapselle helppoa vaihtaa hoitopaikkaa, melkoinen stressi ja tätä nyt oireilee Kyllä se siitä kun tutustuu ja tuntee että paikka turvallinen.Jos ensimmäisen hoitopaikan aloitus ollut vaikea tai ilman mitään vaikeuksia ollaan myös päivkodeissa nähty että tunteet sieltä ensimmäisestä aloituksesta tuppaavat uuteen tilanteeseen Lapsesi tarvitsee nyt sinun ja päiväkodin hoitajan apua jännityksestä puhumisessa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla