Satdikahan oli puolityhjä Madonnan keikalla!
Ihme, että suostui edes esiintymään. Muutama viikko sitten RHCP-keikalla Tampereella oli taatusti enemmän väkeä. Taitaa vanha lady vihdoinkin tulla tiensä päähän. Mitään annettavaahan hänellä ei ole ollut enää vuosiin.
Kommentit (14)
Kyllä noilta uudemmilta levyiltä on tullut jenkkilässä aivan helvetin kovia hittejä esim. "hung up" jonka sisältänyt levy on uransa myydyimpien joukossa. Joillekin taas vain vanhempi materiaali on aitä oikeaa madonnaa. Itse en ole mikään fani, mutta ihan jees biisejä sillä on. Olin keikalla kun sain lipun ilmaiseksi ja juu, stadikalla oli tuhansia tyhjiä paikkoja, ei vain satoja. Ihan hyvinhän tuo veti ainakin näin ei asiantuntijan mielestä. Eihän tästä ole kuin pari vuotta kun oli viimeksi suomessa, niin ei ihmekään että nyt oli väljempää.
Mut hei, tapu tapu! Oot niin nokkela.
Katoavaista on maallinen mammona ja suosio. RIP.
Katoavaista on maallinen mammona ja suosio. RIP.
Kiitos nauruista. Madonnan mammona mihinkään katoa, yksi rikkaimmista poppareista ever ja kun on tunnetusti vielä tarkka rahoistaan, niin tuskinpa nyt köyhäintaloon joutuu vanhoilla päivillään. Rahan puolestahan Madden ei tarttise enää lavoilla roikuskella.
Ja voi kuule, ei se taida se mainekaan oikein kadota, vaikka sitä toivoisit. Madonna on viimeinen dinosaurus, viimeinen oikea supertähti ja jää siten historian lehdille.
Olen Madonnan ikäpolvea, enkä ole koskaan häntä fanittanut, olen liian rock ja Madge liian pop, kaipaan brittikarheutta, saan jenkkilaskelmointia. Joten meillä ei ole synkannut.
Arvostan Madonnaa kyllä muuten. Eritoten sen takia, että hän on tajunnut pysyä erossa kovista huumeista. Suuri rakkautensa (Penn) niillä läträsi ja läträä yhä, joten sai kenkää, koska Madonna varmaan ymmärsi, ettei Pennistä ole oikein isäksi.
Eli voidaan sanoa, että imagoltaan hyvin seksikeskeinen Madonna ei suinkaan ajattele pillullaan, vaan järjellään.
[
Kiitos nauruista. Madonnan mammona mihinkään katoa, yksi rikkaimmista poppareista ever ja kun on tunnetusti vielä tarkka rahoistaan,Eli voidaan sanoa, että imagoltaan hyvin seksikeskeinen Madonna ei suinkaan ajattele pillullaan, vaan järjellään.
Ja lentelee yksityiskoneella. Oliskohan reittikone halvempi kuitenkin?
Joku 20 v poikaystävä kyllä tarkoittaa sitä että ajatelee p******aan
alotti vasta pimean tuklen. noissa kuvissa viela valoisaa
[
Kiitos nauruista. Madonnan mammona mihinkään katoa, yksi rikkaimmista poppareista ever ja kun on tunnetusti vielä tarkka rahoistaan,Eli voidaan sanoa, että imagoltaan hyvin seksikeskeinen Madonna ei suinkaan ajattele pillullaan, vaan järjellään.
Ja lentelee yksityiskoneella. Oliskohan reittikone halvempi kuitenkin?Joku 20 v poikaystävä kyllä tarkoittaa sitä että ajatelee p******aan
Tulee oma kone halvemmaksi.
Nimenomaanhan toyboyt kielii siitä, että Madde ajattelee aivoillaan, eikä pillullaan. Pitää seksin erillään esim. rakkaudesta. Seksin tarve tulee tyydytettyä, eikä sen takia tarvitse joutua enää avioeroriitoihin ja rahasta tappelemiseen.
Madonnan ongelmahan on ollut aina, että se tuntuu ihastuvan vahvoihin miehiin, muttei kykene heidän kanssaan elämään, ei ala kutistaa itseään tai ei halua elää miesten mukaan (ei ole myötäilijä). Vakavien suhteiden välillä hänellä on sitten näitä seksivälineitä, joiden kautta tarpeet tulee tyydytettyä, mutta heistä ei tarvitse sen kummemmin muuten välittää.
Flow-festivaaleille kuin Madonnaa, jos ois joutunu valitsemaan.
Tero
[
Kiitos nauruista. Madonnan mammona mihinkään katoa, yksi rikkaimmista poppareista ever ja kun on tunnetusti vielä tarkka rahoistaan,Eli voidaan sanoa, että imagoltaan hyvin seksikeskeinen Madonna ei suinkaan ajattele pillullaan, vaan järjellään.
Ja lentelee yksityiskoneella. Oliskohan reittikone halvempi kuitenkin?Joku 20 v poikaystävä kyllä tarkoittaa sitä että ajatelee p******aan
Hemmetin hyvä show ja loistotunntlma! RHCP jäi valitettavast selkeesti toiseksi. Madonna osaa sentään ottaa yleisönsä. Todella viihdyttävä parituntinen!
että ei-fani arvostaa Madonnaa, tämän uraa ja saavutuksia.
Madonna on aloittanut yli 30 vuotta sitten! Ei silloin ollut naiset yhtään mitään musabisneksessä. Madonna on tehnyt paljon töitä naisten ja vähemmistöjen puolesta. Ei se nyt siltä enää tunnu - toisin oli 80- ja 90-luvulla.
Ja hiton tarkka on rahoistaan! Tämän on mm. eräs ystäväni todistanut tuolla kaukana maailmalla ;)
keikan jälkeen. Mäkin silloin ekakerralla tuskassa jonotin lippuja keikalle ja mahtava showhan se oli. Mutta nyt ei kiinnostanut pätkän vertaakaan. Nähty!
Onko se joku venäläinen juoma-astia vai mikä?