noin 168cm pitkät!!
paljonko on paino?? ja mikä olisi ihanne painonne??
otetaan pinoon mukaan 166-170 senttiset :)
Kommentit (35)
Itse olen 167 ja painan 63kg. Aina haluis laihtua sen 3kg...
tavoite ois saada viel pari kiloo pois...4 kk synnytyksestä
Haluaisin painaa noin 62kg, sitä hoikempana poskeni menevät lommolle:( Toisaalta, 4 lasta synnyttäneen ei mielestäni tarvitsekkaan mikään riuku olla.
olen 167cm ja painan 57kg eli mielestäni ihan ok.
Nytkin kylkiluut laskettavissa, on näköjään ruumiinrakenteesta kiinni, kun jotkut haluavat vastaavista mitoista vielä tiputtaa.
on mistä ottaa kiinni, mutta kurvikas oikeista kohdista. Rintoja, peppua ja vyötäröä löytyy. Tavoite on 62kg
166cm ja 54kg, +2kg puolessa vuodessa :/
Mutta vyötärö ei ole kadonnut eli tiimalasi on tallella!
Haluaisin olla ehdottomasti alle 60 kiloa, mutta esim. Painonvartijoiden ohjaaja piti minulle sopivana ihannepainona 60 kiloa, jotta jaksaisin sen myös oikeasti pitää. Laihis siis menossa!
Kevääsen mennessä pitäis saada paino putoamaan 56-58 kiloon. Näinköhän onnistuu...?
ja painoa 52 kiloa. Yritän päästä takaisin 50 kiloon. Olen pieniluinen (muutenkin kaikki minussa on pientä, mm. kädet ja kengänkokokin on 36) enkä ole mitenkään lihaksikas siksi minulle on luontevaa painaa vähän.
Esim. 55 kiloisena minulta löytyy jo kunnon makkarat mahasta yms.
Tavoite 50, mutta tuntuu olevan saavuttamattomissa. :(
hyvä paino minulle on 65-70 kg, siitä laihempana näytän karsealta, aivan kuten tuosta lihavempanakin.
Olen aina ollut hoikka. Pystyn syömään vaikka mitä ja en vaan liho :-)
saisi olla enemmän, mielellään lihasta, koska rasva tulee mahaan eikä tasaisesti, kuten olisi kiva
kyllä vika on korvien välissä, ei kropassa!
Haluaisin olla alle 70-kiloinen, ja kerran paino kävikin jo siinä rajalla mutta on nyt taas noussut pari kiloa, syksy lihottaa näköjään, sama juttu oli viime vuonnakin.
Pari kiloa voisi olla vähemmän, mutta ihan tyytyväinen olen. Vähän eri muotoinen voisin olla, joten lenkille yritän ehtiä enemmän.