Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luovutusikäisiä siittiöitä annetaan hyvään kotiin

05.08.2012 |

Moi !

Olen reilu 40 v. terve mies Itä-Suomesta. Minulla ei ole omia lapsia, ja nykyisen naisystäväni lapset ovat jo aikuisia, eikä hän halua perheenlisäystä enää.

Itselläni on kuitenkin jo kauan ollut haave lapsesta ja isäksi tulemisesta.

Näin ollen ainoa mahdollisuus toteuttaa haaveeni on lahjoittaa sukusolujani naiselle, joka toivoo lasta ja tarvitsee hedelmöitykseen lahjasiittiöitä.

En ole kovin ahdasmielinen enkä rajoittunut mielipiteiltäni, eikä perheen "kokoonpanolla" ole minulle merkitystä. Tärkeintä on että lapsella on rakastavat vanhemmat ja turvallinen ympäristö kasvaa.



Toivoisin kuitenkin että mahdollisen ”projektin” kehityttyä onnelliseen suuntaan ja edelleen lapsen synnyttyä, minulla olisi tilaisuus tavata lasta joskus. Ts. olla siis olemassa lapsen elämässä, vaikka sitten vähän etäämpänäkin. Tähän liittyvien käytännön asioiden uskon olevan tasapainoisten aikuisten kesken varmasti sovittavissa.

Ns. anonyymi luovutus ei kiinnosta minua.



Toivoisin asiallisia vastauksia ja keskustelunavauksia osoitteeseen ;

lokkiroopetti@gmail.com

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kaksi