Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten te jaksatte kinastella noista painoasioista?

Vierailija
01.08.2012 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen juurii uollainen parjattu bmi 26,5 eli av:n mukaan törkeä läskivuori.treenaan 8-9 h viikossa rankkaa treeniä, sali, juoksu, jumpat, päivittäin menee 900kcal urheiluun. Juoksen maratonin, kyykkään 150kg tanko niskassa, olen vahva, terve ja huippukuntoinen.

Syön toki liikaa, rankan treenin takia on usein nälkä, saan noin 3000kcal päivä. Syöminn on kivaa enkä jaksa stressata, en myöskään treenaa laihtuakseni vaan se on elämäntapa, olen entinen kilpaurheilija.

Olen siis satavarmasti tiukkakuntoisemoi kuin yksikään näistä läskien haukkujista. Voin lähteä heti haasteeseen jos joku haluaa!

En herran jumala voi tajuta miten kaltaistani tervettä ihmistä haukutaan LÄSKIKSI ja käsketään LAIHDUTTAMAAN. Kaikilla se paino ei koostu siideriturvotuksesta tai ihramakkaroista.



Olen etuoikeutettu ja onnekas sen suhteen että tarkastelen kehoani terveys- ja suoritusnäkökulmasta, minua ei kiinnosta se, paljonko painan.

Vierailija
2/3 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ihmetellyt ihan samaa. Tänään varsinkin on ollut joku ihme läskipäivä, parhaimmillaan taisin laskea, että etusivulta löytyi samaan aikaan se lähemmäs kymmenen painoon liittyvää aloitusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bmi 27 lihaksikas nainen rasva% 19

Bmi 22 laiha lihakseton, rasva% 28



Kumpi se onkaan läskimpi.

Esimerkit eläästä elämästä, ihan lähipiiistä, ja kyllä tuo painavampi on treenatumman näköinn vaikka toki "massiivinen" keholtaan ja lihaksistoltaan hintelämpään verrattuna.



Jos katotaan bmitä niin monet urheilijat ovat myös läskejä, ihan olympiatasolla...mutta kyllä av tietää parhaiten, läskejä huonokuntoisia siiderivalaitahan nekin...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi viisi