Ei ihme etta hoitjia vihataan
2 vuotiaalle ilmoitti kylmasti etta nelja tuntia menee hoitoonpaasyssa vaikka oikeasti olisi pitanyt kiidattaa teholle.
Kommentit (11)
päinvastoin, ovat yleensä aina mukavia!
Jos sinä yhden hoitajan perusteella luokittelet kaikki hoitajat samalaisiksi.
He vain tekevät kuten ylemmältä taholta on käsketty.
Vai menittekö suoraan esim. terveyskeskuksen päivystykseen?
Jos tilanne oli niin kriittinen niin olitte varmaan ambulanssilla liikkellä? Tällöin ei hoitoon pääsyä joudu odottelemaan neljää tuntia.
ole hoitajat, mummo tai äitikään mitenkään ajoissa mihinkään reagoineet...
Käärme siis purrut ennen päiväunia, ja jo illalla kasilta mennään lääkäriin... huoh!
Ihana tuo tyttö. :D Pyytänyt vaan laastaria, kun mato on purrut. Vakava juttu tietenkin, mutta niin herttasta.
LOL!
Nyt syytetään hoitajia kun syytä pitäisi etsiä ihan muualta! Toki hoitajankin olisi pitänyt tajuta ja saattaa lapsi välittömästi eteenpäin!
Kuitenkin hoitajat pk:ssa olivat ihmetelleet, mikseivät selvitelleet tilannetta ja soittaneet vanhemmille?
Miksei mummo tehnyt mitään, vaikka jalassa oli näkyviä merkkejä ja lapsi kertoi madon purreen..
Ja äiti vei ILLALLA lääkäriin.
Minä vein isomman lapseni KANTAMALLA lääkäriin kun epäilimme puremaa. Hoitoon pääsi todella nopeasti!
Ihanko se kaksivuotias itse kävi keskustelun tämän hoitajan kanssa? Ja ihanko itse teit arvion tehohoidon tarpeesta? lol.