Jos nainen käyttää ns. naisellisia avujaan edetäkseen urallaan,
eli ylenee ns. reittä pitkin, niin onko se tuomittavaa?
Ja kenet siitä pitää tuomita?
Kommentit (4)
missä duunissa nykyään voi edetä reittä pitkin. Mulla ei ainakaan tässä duunissa paljoa tissin vilautus vaikuta uran nousujohteisuuteen.
Mun mielestä tarkoitus hyvittää keinot joissain tapauksissa.
Jos esimies on niin idiootti, että antaa tollasten juttujen vaikuttaa ylennyksiin ym., niin totta helvetissä naisen kannattaa ottaa siitä hyöty irti.
Jos mulla olis mahdollisuus paremmille tienesteille näyttämällä vähän tissivakoa, ni voitte olla satavarmoja että tekisin niin enkä potis pätkääkään huonoa omaatuntoa.
No hitsi vie, totta kai käytän persoonani avuksi. Se ei vielä halvenna minua, varsinkin jos lopputulema on se, että saan toimenkuvan joka mulle sopii ja jossa olen hyvä.
Varsinaiseen suhteeseen en arvaisi esimiehen kanssa lähteä, siinä jäisin itse alakynteen.
Eli siinä menee mun mielestä raja, missä keinojen käyttäminen muuttuu moraalittomuukseksi. Seksissä. Jos antaa ymmärtää, ei ole vielä ylittänyt rajaa. Jos antaa, niin antaa kuitenkin, kyse on vain hinnasta.
omasta mielestäni se on vain säälittävää. Ihan kuin ei rahkeet muuten riittäisi ylennykseen, vaan täytyy "huorata" sen saavuttaakseen.
Mutta kaikki omalla tyylillään.