Jos miehenne on yön pois kotoa
Otatteko lapset viereenne nukkumaan?
Itse otan, en uskalla yksin nukkua, 9v ja 6v onnessaan tulevat mamin viereen.
Kommentit (22)
vauveli nukkuu sillon minun vieressäni eikä sängyn vieressä olevassa pinnasängyssä niinkuin yleensä.. onneksi mies ei ole paljon öitä pois!
Mä kyllä nautin siitäkin, että saan valloittaa koko 160cm kokonaan itselleni (kunnes koira tunkee kainaloon :D)
Saatan tosin nukkua eteisen valo päällä... :P
Otatteko lapset viereenne nukkumaan?
Itse otan, en uskalla yksin nukkua, 9v ja 6v onnessaan tulevat mamin viereen.
Et uskalla?? Mitä pelkäät?
Toivottavasti pelkosi vähenee seuraavan 10 vuoden aikana, 19- ja 16-vuotiaat samassa sängyssä äitylin kanssa ovat minusta melko pervo ajatus.
En näe mitään pervoa siinä, että lapseni nukkuisiva vieressäni 10v päästä. Saatan itsekin ottaa päiväunet äitini vieressä ja olen jo 32v. :) Toooosi pervoa hei :)
En näe mitään pervoa siinä, että lapseni nukkuisiva vieressäni 10v päästä. Saatan itsekin ottaa päiväunet äitini vieressä ja olen jo 32v. :) Toooosi pervoa hei :)
Säälittävää on se, että tartutat olemattoman pelkosi myös lapsiin.
Meillä lapset nukkuu hyvin vuoteissaan. Joskus tehdään lattialle patjapaikka mutta jos mies on työreissussa niin joku lapsista saattaa keksiä että tulee viereeni. Isoin kysyy sitä etukäteen tai pienimmät tulee jos sattuu näkemään painajaista ja muistaa että sänkyyn mahtuu.
Minä en kotona pelkää. Mitä sinä pelkäät?
Omaa pelkoa siirtää lapsiin helposti.
Sanon vaan, että on kivempaa nukkua yhdessä.
Miksi koko ajan yrität etsiä jotain negatiivista?
Sanon vaan, että on kivempaa nukkua yhdessä.
Miksi koko ajan yrität etsiä jotain negatiivista?
Kuka täällä on negatiivinen ja kokoajan tekee jotain? Onko sulla kaikki muumit laaksossa?
Lapset on ihmisiä ja ne vaistoaa asioita. Ei sitä tartte sanoa että pelkää. Puhuit itse pelosta!
nro 10
mieheni on joka viikko 1 - 4 yötä työmatkalla. Lapset pyörii ja vie tilan. Olen myös aikuinen ihminen, joka ei tarvitse lohduttajaa.
Sanon vaan, että on kivempaa nukkua yhdessä.
Miksi koko ajan yrität etsiä jotain negatiivista?
Eikö teidän perheen kannattaisi nukkua myös niinä öinä kaikki samassa pedissä, kun isäkin on kotona?
Voisi olla vielä kivempaa!
Illalla meillä on tyttöjen ilta. Syödään herkkuja ja toljotetaan tv:stä hömppää, sitten mennään meidän sänkyyn yhdessä nukkumaan :)
Onneksi noita iltoja on melko usein, tuhisevan tyttölauman viereen on ihmisen hyvä nukahtaa.
Nukuttiin kyllä kaikki tosi pitkään perhepedissä, silloin oli tosin leveämpi sänky. Nyt se on vain 180cm leveä.
Lasten kanssa on kyllä ihana nukkua
Joskus pienempi haistaa tilaisuutensa tulleen ja ryömii sänkyyn mukaan. Se on minusta aika ihanaa, mutten silti halua opettaa lapsia siihen että automaattisesti saavat tulla meidän sänkyyn jos toinen on poissa.
Sanot että joku etsii kokoajan jotain negatiivistä sanottavaa. Kuka niin jatkuvasti täällä tekee?
Meitähän on täällä monta.
Onko sinulla luulosairaus?
nro 10
6, 7, 9, 14, 15, 18 on lähtenyt muualta kuin minun näppäimistöstä.
Minkä ikäinen olet jos sulle pitää selittää mikä on luulotauti? Kuulostat sellaiselta. Miksi lähetit viestin 11? Mistä olen kokoajan negatiivinen?
Nro 10
Otan minäkin 4 ja 2 v :)