Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

- Elisan, Elisan isän, Elisan äidin ja Mintun kirjoitukset ovat "häkellyttävän samanlaisia" ja

Vierailija
08.07.2012 |

"vain yksi neljästä on identifioitavissa".



-Kaikki neljä hallitsevat pilkkusäännöt muuten, mutta tekevät systemaattisesti yhden virheen: pilkku unohtuu ennen kysyvää sivulausetta.



- Kaikki neljä käyttävät hitto-sanan eri variaatioita.



- Virkkeen aloittava "vaan" toistuu tekstissä tiheään.



- Kaikkien neljän tekstissä esiintyy sana "eteenkin", kun pitäisi lukea etenkin. Kyseistä sanan muotoa ei löydy murreaineistosta ja on erittäin epätodennäköistä, että neljällä eri ihmisellä olisi tällainen erikoinen kirjoitusvirhe.

----



Eli onko Minttu myöntänyt edes kirjoittaneensa kaikki tekstit? Mitä puolustelijat kommentoivat tähän?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

hienoa kun heräsit tähän jossain vaiheessa

Vierailija
2/2 |
10.07.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja vain Minttu kirjoittaa Fb:kin Enkeli-Elisa yhteisöön oman profiilinsa kautta. Luulisi, että kerta isä on projektissa mukana myös ja Enkeli-Elisa ryhmässä välissä noita tilapäivityksiä kirjoittaa niin olisi omalla nimellä ja omalla profiilillaan myöskin ylläpitäjänä kuten on Minttukin. Ryhmän tilapäivitysten lopussa lukee vain monesti "- Kim" tai "--minttis"

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla