Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tehdä juhannuksena Turussa?

Vierailija
20.06.2012 |

Naantalissa on ainakin kokko, sitä ollaan joskus käyty katsomassa mutta huono puoli tässä on se että mulla ei ole autoa käytössä joten julkisiin pitäisi tyytyä, en ole vielä ehtinyt ottaa selvää miten niitä edes menisi näin pyhänä.



11-vuotiaan kanssa ollaan keskenään.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä sibelius-museon takapihalla ison tammen juurella on ihana paikka katsella jokea ja hiljaista kaupunkia. otatte kunnon eväät ja nautitte. sitten kotiin saunomaan.

Vierailija
2/5 |
20.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vepsä? Vai onko ihan rymypaikka? Joku muu saari?



Kopsattu täältä:

http://www.turkulainen.fi/artikkeli/114801-turussa-vain-vahan-ohjelmaa-…



"Fortuna-korttelin juhannustansseja tanssitaan juhannusaaton iltana, 22.6., kello 17-23. Perinteisen juhannusjuhlan ohjelmistoon kuuluu tanssin lisäksi juhannussalon koristelua, pihapelejä ja kansantanssiesityksiä. Fortuna-kortteli sijaitsee osoitteessa Läntinen Rantakatu 15. Juhannusjuhlaan on vapaa pääsy."



Tuolla linkissä myös muuta vinkkiä mitä tehdä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onkohan Turun nurkilla jossain kokkoa aikaisemmin?



Ei meidän ipana jaksa valvoa 23 asti... missään ei taida olla kokkoa 21 tai 22. Meillä olis se autokin käytössä.

Alkaa vaan itseä kyllästyttää kotipihalla grillailu, olis kiva käydä jossain.

Ja jos ei tule lähdettyä mihinkään, niin sitten sitä sortuu siihen 1-2 saunakaljaankin ja naapurit tekee ls-ilmon :)

Vierailija
4/5 |
20.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
5/5 |
20.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

<a href="http://menovinkit.ts.fi/?kk=33909" alt="http://menovinkit.ts.fi/?kk=33909">http://menovinkit.ts.fi/?kk=33909</a&gt;

En tuota kylpylän sivuilta viime viikolla löytänyt, eikä turkutouringinkaan kalenteri tiennyt. T.4

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kahdeksan