Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Demarien vihaajat

Vierailija
23.11.2005 |

Mielenkiintoista, että tällä palstalla suuri osa kävijöistä mollaa Halosta ja demaripuoluetta.



Kuitenkin suurin osa palstalaisista on äitiyslomalaisia, hoitovapaalaisia, työttömiä, matalapalkkaisissa naisten hommissa jne. Eli juuri niitä, joiden tulisi äänestää demariehdokkaita.



Mutta mitä täällä puhutaan? Nämä äitiys ym. lomalaisethan eivät tietenkään tunnusta punaista väriä ja sitähän ollaankin KOTIROUVIA ja niin porvareita että. Niinistöä tai ainakin sitten vanhasta kannatetaan.



Kuten naiset yleensäkin ollaan susia toisille naisille. kauhistellaan lesbojutuilla jne. Sitten kuitenkin ollaan olevinaan niin fiksuja ja suvaitsevaisia. Tosiaan MIESHÄN sen pressankin pitää olla, ettei vaan joku nainen ole johtavassa asemassa. Naiset hävetkää!!



Tietystihän se on niin että ihminen haluaa samaistua aina siihen itseään ylempänä olevaan viiteryhmään???



Niin ja sitten katsotaan vaalikoneelta että mitä kone näyttää.

Ei kannata ihan sokeesti katsoa niitä tuloksia. Mullakin se näytti Hautalalle huonoimmat pisteet, mutta kun käy katsomassa perusteluja niin Hautala on ainut joka on kunnolla perustellut mielipiteensä.

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:

Kuitenkin suurin osa palstalaisista on äitiyslomalaisia, hoitovapaalaisia, työttömiä, matalapalkkaisissa naisten hommissa jne. Eli juuri niitä, joiden tulisi äänestää demariehdokkaita.

Ai miksi? Demarithan tunnetusti pitää huolta _työssäkäyvistä_ ihmisistä, ei niistä, jotka oikeasti tässä yhteiskunnassa ovat huono-osaisimpia! Esim. ansiosidonnaisista korvauksista pidetään kynsin hampain kiinni, mutta korotetaanko pientä peruspäivärahaa? Demareiden logiikka on, että kun olet joskus ollut palkkatyössä, niin olet herran kukkarossa myös työttömänä. Mutta kotiäidit eivät mitään tarvitse eivätkä muu väki, joka on työtöntä esim. suoraan koulusta valmistuneet.

Vierailija
2/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä olen vasemmistoliiton kannattaja. Tosin Halosta äänestän pressanvaaleissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

että kun demarit nyt kuitenkin on noista kolmesta pääehdokkaasta se lähimpänä oleva edellä mainitsemiani ihmisryhmiä. Vasemmistollahan ei ole omaa ehdokasta jne. Ihmettelee vaan???



En muuten itse ole mikään demari- muunkaan puolueen kannattaja. Mielestäni kaikissa puolueissa hyviä asioita. Näissä vaaleissa siis äänestän IHMISTÄ, joka parhaiten vastaa omia näkemyksiäni ja arvojani.



Ensimmäisellä kierroksella aion äänestää Heidi Hautalaa ja toisella, jos tulee Halosta.

Vierailija
4/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomalaisella työllä tämä yhteiskunta saadaan voimaan paremmin; Halosen lässytykset on nähty.



Terveisin köyhä kotiäiti, joka äänestää Saulia

Vierailija
5/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nainen kyllä kelpaa pressaksi - äänestin aikoinaan Uosukaista.



Kaksi ajatusta tuli minulla mieleen: Minusta kaikki puoleet ovat tätä nykyä hyvin, hyvin lähellä toisiaan. Erot ovat hyvin pieniä käytännössä.



Toinen ajatus on se, että kyse on ainakin minun kohdallani pelkästään väristä. Periaattessa en vasempaa puolta äänestä. Vaikka taivas putoaisi niskaan.... Sata vuotta sitten oli demareille kysyntää, kun työolot olivat surkeat ja luokkajako valtava. Silloin olisin voinut heitä äänestää.

Vierailija
6/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

on tyyöväen kannalla, ja vieläpä työssä olevan työväen kannalla. heille opiskelijat ovat kauhistus ja varsinkin akateemiset sellaiset.

Vielä vähemmän demarit voivat sietää yksityisyrittäjiä.

Ja jo vuosikymmeniä demarit ovat ajaneet naisia pätkätöihin piittaamatta lasten ja kokonaisten perheiden hyvinvoinnista. Naiset on pakotettu työelämään tekemällä tulonjako siten, etteivät perheet voi mitenkään elää vain yhden ihmisen tuloilla.



Kyllähän kuka tahansa hiukankin aikaansa seuraava ja järjellä asioita ajatteleva ymmärtää, ettei perheellisen kannata demareita äänestää! Eik myöskään Kokoomusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

hiukan vääristynyt kuva demareista.

Nimenomaan kotiäitien EI KANNATA äänestää demareita, koska he eivät esim kannata kotihoitoa lapsilla, vaan suosittavat päiväkotihoitoa heti vanhempainvapaan jälkeen (kuntalisät yms pois-ajatuksella), eli että äidit vaan heti veroja maksamaan ja lapset kasvatusmielessä päiväkotiin.



Perhe yms arvot ei siis ole demareille tärkeitä.



Demarit ovat olleet (halonen mukaanlukien) hyväksymässä valtion omistamien yritysten johtajien huikeita optioita, samaanaikaan taas työväkeä on laitettu pihalle.







Vierailija
8/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta hän on hienosti hoitanut hommansa, olkoonkin miten demari tahansa. Presidentti ei kuitenkaan millään tavalla vaikuta esim. kotihoidontuen määrään tai lapsilisiin. Missään muissa vaaleissa en demareita enkä muitakaan vasemmistolaisia äänestä juuri siitä syystä, että he eivät lasten kotihoitoa kannata.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
23.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Tosiaan MIESHÄN sen pressankin pitää olla, ettei vaan joku nainen ole johtavassa asemassa. Naiset hävetkää!!

Eli ap:n mielestä naisen pitäisi äänestää Halosta koska hän on nainen? Sehän on erittäin epätasa-arvoista miehiä kohtaan? Eihän nyt hyvänen aika sukupuolen perusteella presidenttiä valita!?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän viisi