Onko se flirttailua, jos nainen hipeltää koruaan jutelessaan miehen kanssa?
Minä tein näin ja nyt työkaveri väittää, että flirttailin.
Kommentit (8)
Olet hermostunut tai kiinnostunut toisesta.
tosielämässä kyse on hermostumisesta. Siihen puolestaan voi liittyä romanttista kiinnostusta vastapuolta kohtaan – TAI SITTEN EI.
Kyseessä voi olla vaikka lievä jännitys tai malttamattomuus.
Sama juttu hiuskiehkuran pyörittämisen ym.kanssa.
Mä hipellän koruani usein jutellessani ja se ei todellakaan ole flirttailua. Naapurihuoneen äijä napsuttaa aina kynäänsä jutellessaan, mikä on ärsyttävää, mutta aivan vastaava tapa. Eikä todellakaan flirttailua.
Minulta ainakin flirtti tulee täysin luonnostaan, jos vastapuoli on kiinnostava. Saatan juuri hiplata korua tai hiuksiani, tai asentoni voi olla viekotteleva, katseeni merkitseviä jne.
Enkä siis tee tätä mitenkään tietoisesti. Joskus tajuan vasta jälkikäteen, että taisin vaikuttaa aika flirtiltä.
vaan omalla kohdallani hermostuneisuutta.
.. ja sellaistakin on sattunut kohdalleni;)
Lievemmät tapaukset jossa hipelöidään jotain ovat sellaista tiedostamatonta ujouden piilottelua.
Mulla on ihana kaulakoru, niin "pehmeää" metallia ja pyöreämuotoinen, hipellän sitä tosi monta kertaa päivässä, myös yksin ollessani. Eli mun kohdalla kyse ei ainakaan olisi flirttailusta :)
toivottavasti ei. Mä teen tuota aina, varmasti myös naisten seurassa