Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi meidän koira ei ole koskaan tuhonnut mitään?

Vierailija
04.06.2012 |

Aina valitetaan että koira tuhoaa sitä ja tätä ja tuota ja että kun ottaa koiranpennun niin kaikki kengät tms täytyy ehdottomasti nostaa korkeammalle tai muuten koko omaisuus joutuu koiran suihin. Meidän kääpiöpinseri on nyt jo kolmevuotias, mutta miksi se ei tuhonnut pentuna MITÄÄN? Pentupureminen oli kyllä sikäli kovaa, että käsien jäystämisen karsimiseen meni kauan. Huonekaluihin, kenkiin, tai ylipäätään mihinkään ihmisten tavaroihin se ei ole koskaan kajonnut.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varsinkin pienten rotujen koirissa on tavallisempaa ettei juuri mitään tuhoa kuin tuhoaminen. Mulla on ollut tiettyä terrierirotua yli 15 vuotta useampi koira kerrallaan eikä kyllä ole oikein mitään pentuna yksikään tuhonnut. Yksi tosin oli töissä ollessani urakoinut kun sohvassa oli kulunut kohta niin se oli vetänyt sieltä vanua ulos - no hyvä vaan, tulipa sitten ostettua uusi sohva kamalan vanhan kuluneen tilalle ;) Mutta se taitaa ollakin ainoa tuhonteko meillä.

Vierailija
2/3 |
04.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuten on paikat saaneet olla ihan rauhassa. Nilkkojen näykkimistä oli ihan pentuna (koira on welsh corgi), mutta siitäkin koulattiin helposti pois. Kaikenkaikkiaan rauhallinen kaveri, ikää nyt 9kk.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne luonne-erot näet. Paljon vaikuttaa myös se, kuinka paljon koira on yksin päivässä - toisaalta yksi tuhoaa jo puolen tunnin yksinolon aikana, toinen ei koko päivänä.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi viisi