Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka sekaisin on...

Vierailija
01.06.2012 |

... jos kuvittelee jonkin tietyn henkilön vainoavan tämän palstan kautta? Henkilön, joka kirjoittelee tänne kaiket päivät viestejä niin ovelasti että vain kohde ne voi tunnistaa.



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
01.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko todennäköistä, että tämä henkilö todella kirjoittelee tänne kaiket päivät? Harva elää elämäänsä niin. Eikö ole esim. työtä, perhettä, harrastuksia tai muita asioita rajoittamassa palstakirjoittelua? Viestistäsi tulee vaikutelma, että sinä itse vietät täällä paljon aikaa - mieti onko tämä sen arvoista.



Sitten vielä se, että ihmisten elämässähän tapahtuu samankaltaisia asioita. Monihan on kommentoinut, että täältä saa joskus lukea juttuja, jotka ovat kuin omasta kynästä. Tai melkein kuin omasta kynästä. Se on kiusallista; voi tulla vääriä "tunnistuksia" ja tuleekin, mutta sillehän ei paljon voi.

Vierailija
2/2 |
01.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli heti päivystykseen tuollaisten vainoharhaisten ajatusten vuoksi!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi viisi