Jotenkin kolkko fiilis tuli tuosta Jarnan haukkumisketjusta
Kohta melkein 200 viestiä nälvimistä ja ilkeilyä ihan mitättömistä asioista.
Tuli mieleen omat kouluajat kun olin koulukiusattu. Silloin, pienenä ja myöhemmin teininä odotin kiihkeästi, että tulen aikuiseksi ja pääsen aikuisten maaailmaan, jossa ihmisillä on jo järkeä ja empatiaa.
Mutta näköj'ään vielä aikuiset naiset jaksavat. Mikä teitä vaivaa, kertokaa!!??
Kommentit (4)
Onneksi kaikki viestit eivät ole haukkuja :)
Eikö ne kaikki saa paskaa niskaansa jossain vaiheessa? Mä itse en lue, enkä taatusti hauku ketään. En haukkuisi, vaikka en tykkäisikään. Mä osaan olla lukematta sellaisia juttuja, mistä en tykkää.
Törkeitä akkoja on maailma täynnä. Ei niihin kannata kiinnittää huomiota. Kukaan ei tykkää v-mäisistä ihmisistä. Jättäkää ne haukut omaan arvoonsa. Kateellisia/katkeria/muuten vaan v-mäisiä - sitähän ne haukkujat on.
koska eipä meitä ulkopuolisia voisi aihe enempää kiinnostaa. Tavalliset ihmiset eivät palaa blogeihin tai sivustoihin joista he eivät ole kiinnostuneita tai jotka kokevat jollakin tavalla epäonnistuneiksi.
Täällä on nimettömänä helppo panetella sen sijaan että ottaisi julkisella nettiminällään kantaa suuntaan tai toiseen.
Kävin katsomassa viimeisen bloggauksen ja se oli jotenkin liikuttavan suloinen. Jarna on varmasti hyvä äiti lapsilleen ja ovat aidosti onnellisia. Sitten kuitenkin täällä on monisivuinen haukkumisketju ihmisestä jota ilmeisesti juuri kukaan ei henkilökohtaisesti tunne. Surullista.