Aiotko katsoa tänään Pernillaa Euroviisujen semifinaalissa?
Kommentit (12)
toivottavasti näen finaalissa, nimittäin sinne humenna nousee lenskari Helsinki-Vantaalta ja määränpäänä on BAKU!
Jostain syystä euroviisut ei kiinnosta yhtään tänä vuonna.
Järkyttävää kuunnella peräkkäin esim. Pernillaa ja Loreenia, kun eiväthän nämä laulajat ole millään tasolla verrannollisia.
Tuosta Pernilla kappaleesta olisi saanut vetävämmän, jos sovitus olisi ollut erilainen (menevämpi, ehkä taustakuoro) ja jos kyseessä olisi oikeasti ammattitaitoinen laulaja.
Pernilla on söpö ja laulu samaten, mutta katson viisut (ja semifinaalit) lähinnä vaan siksi koska olen viisufani, ollut "aina" :)
Muuten, miksi tänä vuonna ei ole mitään hehkutusta että Suomi on vedonlyöntisuosikki?
Katson kyllä viisut, mutta se ruotsinkielinen jollotus kiinnostaa minua suunilleen yhtä paljon kuin muidenkin naapurimaiden viisut.
Naapurimaiden laulujen sanat ymmärtää paremmin.
Euroviisut kiinnostavat aina. Suomen edustajasta ja kappaleesta en pidä, mutta ei tätä kummempiakaan ollut tarjolla tänä vuonna.
Paska biisi.