Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumpi mielestänne ansaitsisi voittaa American Idolin?

Vierailija
21.05.2012 |

Phillip vai Jessica?



Itse en ole tajunnut tuota Phillipiä missään vaiheessa. Liian outo eikä edes kummoinen laulaja. Mutta valitettavasti näissä kisoissa äänestetään usein söpöyttä, ja siinä Phillip on toki kunnostautunut.



Mutta laulutaidon puolesta Jessican kuuluisi ehdottomasti voittaa. Vielä parempi olisi ollut Joshua, mutta hän putosi jo.



Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Phillip on minun mielestäni ehdottomasti omaperäisempi artistina kuin Jessica. Itse menisin mieluummin Phillipin konserttiin tai ostaisin hänen levynsä kuin Jessican.



Silti toivon, että Jessica voittaa. Voittaja joutunee mukautumaan paljon tuottajien tahtoon. Phillipin toivoisin pääsevän tekemään ensimmäistä levyään rauhassa ja ottamaan mukaan omia kappaleitaan.

Vierailija
2/5 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jessica on enemmän "tuote", ulkoaohjautuva superlahjakkuus joka osaa loistavasti matkia erilaisia ilmaisutapoja ja tyylejä. Phillipin koen olevan enemmän uskottava omana itsenään.



Tämänvuotisissa en löytänyt ehdotonta ykkössuosikkia. Elänkin menneisyydessä. Oikea voittaja olisi ollut Hailey Reinhardt!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jessica on enemmän "tuote", ulkoaohjautuva superlahjakkuus joka osaa loistavasti matkia erilaisia ilmaisutapoja ja tyylejä. Phillipin koen olevan enemmän uskottava omana itsenään.

Samat mietteet.

Mun pisteet meneekin Philipille 70-30. Arvostan erityisesti kaverin omaa tyyliä: hänellä on alusta asti ollut persoonallinen ääni ja tunnistettava esiintymistyyli, kun taas Jessican laulu kuulostaa liian opetellulta ja ulkokultaiselta.

Jessica on enemmänkin "vain" laulaja, Phillip puolestaan esiintyjä ja artisti.

Vähän sama asetelma kuin parisen vuotta sitten kaudella 8, kun Adam Lambert tuli toiseksi ja se uskovaisen oloinen Kris Allen voitti: Adam oli kokonaisvaltainen artisti, Kris laulaja.

Vierailija
4/5 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sittenhän asia on selvä, koska tytöt äänestävät vain poikia ja pojatkin äänestävät poikia!



Eikö ole muuten hassua miten tytöt toimii? Ohjelman alussa oikein erikseen mainittiin, että pitäisi osata äänestää parasta laulajaa/esiintyjää eikä muulla perustein.

Vierailija
5/5 |
21.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

AI on niin typerä ohjelma verrattuna kilpailijaansa Simonenin x-factoriin. Tyhmät jenkit äänestävät taas yhden kantrilaulajan voittajaksi. Viime vuotinen kisa oli ihan pohjanoteeraus, olisi kerrankin ollut tarjolla muuta kuin ikuista Countryä. Philip tosin ei taida olla puhdas maalaispoika mutta taatusti enemmän äänestävän yleisön mieleen kuin nuori ja liian nätti Jessica.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kahdeksan