Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Amorion kuuri päällä ja yskä vaan pahenee! Miks?

Vierailija
04.05.2012 |

Kuuri saatu poskiontelontulehdukseen.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

todennäköisesti sinulla on virusperäinen ylähengitystieinfektio, johon eivät antibiootit auta, ja sinuiittisikin on 99% todennäköisyydellä bullshittia. Jos olet yhtään allergioihin taipuvainen, yskällä on tapana kestää.

Vierailija
2/6 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tutki mun ontelot sellasella kaikuluotaimella ja väittää että vasemmalla puolella on tulehdus (ei nuhaa, eikä kipua). Yskä on ollu jo viikkokaudet. Välillä kuumetta. Maha tullu helvatan kipeeksi ja herkäksi, varmaan siitä amorionista?



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

että antibiootti auttaa kaikkeen, ja sitten niitä syödään turhaan, kohta meillä on sellainen ongelma että ne ei oikeesti pure enää mihinkään, ja se johtuu siitä että niitä on syöty niin pirusti TURHAAN!

sulla on virus yskä. se ab ei tehoa siihen.

Vierailija
4/6 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jätä kuuria kesken, koska siitä ne resistentit kannat vasta tykkäävätkin.



Suosittelen kokeilemaan antihistamiinia apteekista, esim. Aerius on oikein ok.

Vierailija
5/6 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

miks mun yskä tuntuu pahenevan? Semmosta kuivaa, välillä joku klimppi irtoaa.



ap

Vierailija
6/6 |
04.05.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

näkemättä tai kuulematta sanoa. Edellä on kerrottu, että tod.näk. virusinfektio, joka paranee ajan kanssa ja jos allergista (astmaattista) taipumusta, yskät kestää pitkään. Ihan yhtä hyvin voi olla keuhkokuumekin, jota kylläkin hoidetaan Amorionilla, mutta isommilla annoksilla, että jos asia vaivaa, niin mene herran tähden lääkäriin, äläkä kysele täällä AV-palstalla :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kuusi