Mitä ajattelet ihmisestä, jolla on ns. täydellinen vartalo, mutta ei koskaan
korosta sitä...vaan pukeutuu mahd. huomiotaherättämättä?
Kommentit (2)
tai sitten en pane merkille kuin äärimmäisyyksiä. Siis kerta kaikkiaan uskomattoman lihavia nuoria aikuisia >150kg tai hyvin lihavia lapsia jossakin uimahallissa. Kiinnitän vähän uteliasta huomiota ihmisiin, joilla erittäin erikoiset mittasuhteet; teinimäisen kapea ylävartalo ja suunnaton lantio. Tai vaikka kauhean pitkät jalat ja lyhyt selkä.
En katsele pitkin nenänvartta, mutta sellaiset jäävät jotenkin mieleen. Lasten kohdalla vähän ihmettelen heidän vanhempiaan, millaista elämää eletään sellaisissa kodissa.
Kauneutta jään myös katsomaan. Naisella pitkiä ja upeita, kiharaisia hiuksia, pehmeätä suuta. Miehellä vartaloa, ihon väriä. Sen tapaisia asioita.
Toisaalta jännää, jos ei halua korostaa parhaita puoliaan.
Ja vaikka vartalo olisi jonkun mielestä täydellinen, välttämättä kyseisen vartalon omaava ei pidä sitä täydellisenä.