Naapurin 4-vuotias matami itkee ja marisee koko ajan vanhemmilleen!
Onko tämä joku tyttölasten piirre?
T: kolmen pojan äiti
Kommentit (12)
Kaikki pahimmat marisijat ja kitisijät jotka tiedän, niin ne on tyttöjä.
T: tytön ja kahden pojan äiti.
Vanhemmat eivät myöskään puutu tyttölasten kitisemiseen.
kärjistetysti sanottuna, onhan tytöt aikamoisia kitisijöitä poikiin verrattuna.
t. tyttöjen ja pojan äiti
Voiko kolmen pojan äiti olla noin sinisessä maailmassa yksin?
teille tyttöjä omistaville kysymyksen!
ap
kärjistetysti sanottuna, onhan tytöt aikamoisia kitisijöitä poikiin verrattuna.
t. tyttöjen ja pojan äiti
Tyttö kitisee paljon enemmän kuin poika. Toki voi olla ihan luonne-erokin. Kuka tietää.
T: tytön ja pojan äiti
kärjistetysti sanottuna, onhan tytöt aikamoisia kitisijöitä poikiin verrattuna. t. tyttöjen ja pojan äiti
Tyttö kitisee paljon enemmän kuin poika. Toki voi olla ihan luonne-erokin. Kuka tietää. T: tytön ja pojan äiti
Meillä 8-v. poika ei valita koskaan mistään, on muutenkin aina hyvällä tuulella. 4-vuotias tyttö taas... noh, toivotaan että ei ole pysyvästi hankala luonne.
Oiskohan jotain ikään liittyvää mutta hermoja toi koittelee!
kuin pojat, noin keskimäärin. Itselläni mitä suloisin 4,5vuotias tyttönen, joka marisee tosi paljon. Hermoja raastavaa!! Olisiko joku vaihe.. toivottavasti.. Yleisesti ottaen lapsi on rauhallinen, tasainen ja ollut aina ns.helppo lapsi.
Isompi siskonsa on taas ollut tempperamenttinen, räiskyy ja rätisee, ei marise pitkään kuin pienempi.
Luulen, että pojat tässä mielessä iisimpiä.
t.kahden tytön onnellinen äiti :)
sattuessan on IHAN KAMALA vinkuja ja huutaja. (osaa olla myös äärettömän suloinen) 8v isoveljensä ei ole ollut niin paha, mutta osaa kyllä marista. 2 v pikkusisko on aika helposti saatavissa hyvälle tuulelle uhmakohtauksistakin, ja on hyvin reipas tyyppi. Toivo elää, ettei tule pienempään isoveljeensä, vaan pysyy reippana ja hyväntuulisena. Mutta meillä kyllä ei oo tältä osin noi perinteiset sukupuoliroolit toteutumassa.
En tiedä, onko vain tyttöjen piirre. Varmaan et oleta, että kaikki pojat ovat niin kuin sinun lapsesi?
Ja tyttönä voithan kysyä omalta äidiltäsi, että itkitkö ja marisitko sinä koko ajan vanhemmillesi ennen kuin tulit tänne av:lle kitisemään.