Suositelkaa mulle lajia!
Juoksu, kävely, uinti, ratsastus, pyöräily yms perusjutut unohtakaa. Ne ovat hyvää perustäytettä sille harrastukselle.
Kahvakuulaakin olen kokeillut. Menetti hohtoaan kun aloitettiin harjoitella liikaa pareittain ja yhteisellä tekemisellä. Pidin enemmän ohjatusta harjoittelusta, jossa sain tehdä yksin ja omaan tahtiin.
Zumbat, aerobic, yms. ovat mulle kauhistus. En pysy tahdissa.
Olen joskus harrastanut kamppailulajeja, mutta inhoan sitä kontaktia. Tykkäisin muuten harjoitella potkuja, liikesarjoja, lyöntejä yms ellei olisi pakko vääntää pareittain ja harjoitella kontaktia.
Kommentit (5)
Googlaan tuon. Kiitos.
Muitakin saa ehdottaa.
ap
Tosi hyvä vitsi... vai bukkake, joo..
Aina oppii uutta.
ap
nyrkkeilystä, potkunyrkkeilystä jne lainattuja liikesarjoja, ilman paria tai kontaktin ottamista.
vois olla bukkake. Siinä ei ole kontaktia jos ei itse halua, mutta sparraajia onkin sitten heti useampi ja sparrauskin on todella lyhyt per sparraaja joten ei käy äkkiä tylsäksi. Jokainen sparraus on varmasti erilainenkin, voi olla hidasta "valumista" tai massiivisempaa "ryöppyä" ja kaikkea siltä väliltä.