Pienten lasten vanhemmille turvataloja, joihin voisivat paeta lapsiperhehelvettiä.
Ja turvatalot nimenomaan lapsivapaata vyöhykettä, jossa saa nukkua pois univelkojaan ja katsoa vaikka kerrankin uutiset tai vaikka salkkarit ilman että keskeytetään 20 kertaa minuutissa.
Kommentit (7)
Miten ois vaikka hotelli? Olen sitä mieltä että ihmisten kuuluu ottaa omaa vastuuta, ei yhteiskunnan pidä kaikkea järjestää.
vai mitä ne on viralliselta nimeltään,lastensuojelun kautta mennään ja KOKO PERHE
Aikuisen päästä viettämään omaa aikaa ja rentoutumaan ilman lapsia.
Totta, hotelleja on mutta hotellin kun maksaa pitää olla varmuus ettei hotelliloma keskeydy, koska jennicalla on korvatulehdus ja lapsenvahti soittaa että vanhemman on tultava heti kotiin.
Putkaan jos itsensä hommaisi, saisi ainakin olla rauhassa eikä poispääsy ole omissa käsissä.
Erityislapsen äitinä voin vaan sanoa että voi kun olisi sellainen paikka..!
vaikkapa 2 viikon vuosiloma lapsistaan, niin varmasti tulisi muutama perhesurma vähemmän....
mies joskus pikkuvauva-aikana yöpyi hotellissa, että sai nukuttua itsensä työkuntoon. Ensimmäinen lapsi oli aluksi todella itkuinen, kun minulla ei tullut riittävästi maitoa ja imetysfanaatikkona en suostunut korviketta antamaan. 2 kk iässä alkoi olla jo pakko antaa korviketta, joten meillä rauhoittui kaikki.
Suosittelen siis hotelliyötä, jos oikein raskaaksi käy.
lapset saa lastenkotiin ja itse voi mennä vaikka katkaisuhoitoon.
Outoa, että 40 vuotta sitten ei itketty yhteiskuntaa maksamaan perheille ihan kaikkea.
vai mitä ne on viralliselta nimeltään,lastensuojelun kautta mennään ja KOKO PERHE