Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko legolandissa mitään 13-vuotiaalle pojalle?

Vierailija
15.04.2012 |

Pikkuveljet 6 ja 8-vuotta haluaisivat kovasti sinne. Mietin vain että kannattaako reissu tehdä koko perheen voimin, vai sellaisena viikonloppuna kun teini on äidillään.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

On siellä tekemistä.

Vierailija
2/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos yhtään on leikkimielisyyttä niin sieltä löytyy vaikka mitä! On vähän hurjempiaä laitteita ja sitten yksinkertaisesti vain hauskoja. Esim. olikohan se nyt joku Indiana Jones-laite jossa istuttiin liikkuvassa junassa, jokaisella oma laserpistooli jolla ammuttiin erilaisia kohteita. Aikuisellekin tuli siihen laitteeseen himo, teki mieli koko ajan yrittää uudestaan ja saada vielä paremmat pisteet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huvipuiston laitteet on kuin missä tahansa huvipuistossa. Je ne lego-rakennelmatkin on hienoja.

Vierailija
4/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

vain haluaa lähteä.



Kyllä niitä legorakennelmia voi vanhemmatkin katsella, on ne sen verran taidokkaasti tehty. Lisäksi siellä on 4D-leffaa, akvaario, huvipuistolaitteita jne.



Ja matkustaminen majoituksineen ym. on aina kivaa! :)



Meidän kohta 10-v:n motto on: kotona kivaa, mutta muualla hauskempaa.

Vierailija
5/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

huvittaa pelkästään se, että lähdetään Billundiin.

Vierailija
6/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni oli mukana 14 ja 11-vuotiaat pojat ja 7-vuotias tyttö sekä ihan pieni vauva. Pojilla oli todella hauskaa kaksi kokonaista päivää Legolandissa. Enemmänkin olisi vielä aikaa mennyt, jos olisi annettu. Mutta siellä on vaikka kuinka hurjia juttuja seassa. Yhdessä laitteessa voi hurjuuden säätää itse. Se oli poikien suosikki. On vesi juttuja, elokuvajutut ym. Kaikkea!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi seitsemän