Onko 65 neliöinen asunto liian pieni 3 hengelle?
Kaksi aikuista ja yksi lapsi. Mahdutaanko me asumaan tässä kaksiossa sitten kun lapsi syntyy? Tavaraa on jo nyt kaapit täynnä ja lapselle pitäisi hankkia hoitopöytää ja kaikenlaista.
Kommentit (3)
Asuimme yli vuoden kolme neliötä pienemmässä asunnossa. Kohta syntyi toinen lapsi, sitten alkoi olla vähän "ahdasta" ja neljä kuukautta kuopuksen syntymän jälkeen pääsimme muuttamaan isompaan asutoon.
Muuta jos mahdollista, niin muuttaisin suoraan kolmioon ja laittaisin leikkihuoneen erikseen. Kaikista eniten minua ärsytti vauvan lelut olohuoneessa!
Eli ajattele näin: lapsi tarvii sen tilan kamoilleen, mitä te kaksi yhteensä. Nyt vaan hankkiutumaan eroon kaikesta turhasta ja sen jälkeen kaikesta mikä ei ole välttämätöntä.
Meitä on siis nyt vain kaksi ja lapsi vasta tulossa.
ap