Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vakavasti itsetyydytyksestä

Vierailija
31.03.2012 |

Mutta joka Herraan ryhtyy, se on yksi henki hänen kanssansa.



Välttäkäät huoruutta. Kaikki synnit, joita ihminen tekee, ovat ulkona ruumiista; vaan joka huorin tekee, tekee syntiä omassa ruumiissansa.



Vai ettekö te tiedä, että teidän ruumiinne on Pyhän Hengen templi, joka teissä on, jonka te Jumalalta saitte, ja ettepä te ole teidän omanne?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sille kurssille sinun viisainta mennä on

Vierailija
2/4 |
31.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parhaimmillaan 20 orkkua päivässä,aivan ihanaa.

Piti pitää paussia kun alkoi tulla virtsatietulehduksia liiasta hankaamisesta:)))

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
31.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihminen ei ole tutustunut omaan itseensä, jos ei ole ikinä koskenut itseensä. Ja jos ihminen ei ole tutustunut itseensä, ei voi tietää omasta minuudestaan yhtään mitään. Jokaisen minuuteen kuuluu seksuaalisuus. Toisilla se on erilainen kuin toisilla. Mutta kaikkien siihen pitää tutustua. Koska ihminen ei pysty itseään rakastamaan, jos ei tiedä kuka hän itse on. Semmoinen ihminen elää omaa elämäänsä toisen ehdoilla ja se ei ole kenenkään omaa elämää. Minä olen sitä mieltä, että aika usein se toinen on Jumala. Ihmiset ovat niin hakoteillä itsensä kanssa, että tarvitsevat korvikkeen itselleen. Ja kuinka voi ihminen rakastaa jotain toista, jos ei tiedä kuka on itse, eikä näinollen pysty itseään rakastamaan. Sitten voi minun puolesta huutaa vaikka torilla, että kyllä se Jumala rakastaa kaikkia.

Mieluummin minä tutustun itseeni ja opettelen rakastamaan itseäni sellaisena kuin olen, seksuaalisena ihmisenä. Ja vielä senkin jälkeen uskon, että Jumala rakastaa minua ihan yhtä paljon kuin kaikkia muitakin.

Ja kyllä, kuulun kirkkoon ja olen saanut kristillisen kasvatuksen. Silti tykkään harrastaa seksiä ihan itsekseni tai puolisoni kanssa.

Mies 40v.

Vierailija
4/4 |
31.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosta ap:n postista. En nähnyt mitään pointtia koko kirjoituksessa. Jos haluaa käännyttää ihmisiä uskoon, niin kannattaisi kirjoittaa edes selkokielistä tekstiä!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kaksi