Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko normaalia pidemmillä ihmisillä myös "se" normaalia pidempi?

Vierailija
18.03.2012 |

Jos ihminen on keskimääräistä pitempi, esim. pituus reilusti yli 2 m ja pitkät raajat, onko silloin myös "se" keskimääräistä pitempi?



Sitähän tosin sanotaan, että mitä pienempi mies, sitä suuremmat on munat... Mutta luulisi pisimmillä olevan myös pisimmät.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

miehellä jalan koko korreloi peniksen koon kanssa. Miyä ismopi jalka, sen suuremmat vehkeet.

Vierailija
2/6 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

No aivan varmasti on. Raajahan se peniskin on.



Vai väittääkö muka joku kirkkain silmin, että esim. maailman pisimmällä miehellä (Sultan Kösen, 252 cm) olisi yhtä pitkä tai jopa lyhyempi kuin naapurin 172 senttisellä Reiskalla? Ei todellakaan.



Saattaahan se Reiskan katkarapu näyttää suhteessa isommalta, mutta jos vehkeitä verrattaisiin, häviäisi Reiska 100-0. Suhteellinen pituus voi siis olla Reiskalla isompi suhteessa hänen omaan pituuteensa, mutta senteissä mitattuna ei totuus olekaan niin yksinkertainen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oma mieheni on pari senttiä yli kahden metrin, ja vehje on ihan hyvää keskikokoa, ei poikkeuksellisen kokoinen mihinkään suuntaan. Toki jos ihminen on muutenkin ihan aidosti pituudeltaan poikkeava, siis tyyliin 230 cm tai yli, voi asialla olla vaikutusta myös penikseen.

Vierailija
4/6 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toi Sultanhan kärsii äärimmäisestä gigantismin muodosta, mistään normi-Jampasta ei ole siis kyse. Eiköhän sitä gigantismin vaikutusta löydy ihan KAIKISTA hänen raajoistaan.

Kösenillä on voimassa nimittäin myös tämän hetkinen ennätys maailman suurimmista käsistä...

Vierailija
5/6 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla ei nyt monesta miehestä kokemusta ole, mutta nykyisellä on kieltämättä erittäin suuri ja pituuttakin löytyy reilut 2m. Mies on muutenkin isokokoinen, isot kädet ja jalat, joten oon ajatellut, että kait "sekin" on sitten sen takia normia isompi :D

Vierailija
6/6 |
18.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedoksi kolmoselle. Vai käytetäänkö sitä useinkin liikkumiseen?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan kahdeksan