Olisitko miehen kanssa jos..
teillä olisi kaikki muuten täydellisesti, mutta seksielämä olematonta? En tiedä miten tästä jatkaisi, ollut jo monta vuotta samaa, miestä ei vain "huvita".
Kommentit (3)
seksiä ollut ainostaan ne kerrat, kun lapset alut saaneet. Paitsi 10v sitten kun alettiin olemaan ni oli aktiivista sexiä 2 vuotta. Mun miestä ei huvita, mun mielestä outoa.
Lasten vuoksi en osaa jättää, mutta en tunne häntä läheiseksi. En usko että pettää. Ite olen pettänyt häntä 2 kertaa, mutta naisen kanssa..
Yhden muuten hyvän (avo)miehen nuorempana jätin tuosta syystä.
Nykyään suorastaan toivoisin tuollaista suhdetta, sillä perhe-elämän kannalta on suotavaa pysyä yhdessä. Kaveritasokin vielä suunnilleen menisi, mutta hänen kanssaan en seksiä haluaisi harrastaa enää ollenkaan. Nyt on vielä velvollisuudesta harrastettava, koska se kuuluu avioliittoon. Olisi ihanaa jos menettäisi kiinnostuksensa.
mutta minua useinkaan "ei huvita". Niin vain on kymmenen vuotta mennyt kompromissien merkeissä eikä erokaan häämötä.
Ehkä käy vieraissa; uskoakseni ei kuitenkaan.
Seksi on vain yksi, mutta toki tärkeä, osa suhdetta. Jos muut osat ovat kunnossa, niin ehkä seksin merkitys ei ole niin suuri.