Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Partiohousut?

Vierailija
14.03.2012 |

Mistä semmosia löytää? Tummansiniset suorat housut siis. ja tytölle, joka ei meinaan mekkoa päälleen pistä..

Kommentit (5)

Vierailija
2/5 |
14.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

retkipöksyjä, vaan viralliseen asuun kuuluvia suoria housuja... Löytyy ihan tavallisista kaupoista housuja tietty pilvin pimein, mutta ongelma on väri.



Tummansinisiä en löydä mistään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Partiomarssilla ja lupaustapahtumissa monilla on farkut jalassa.

Vierailija
4/5 |
15.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. lupauksenannossa ja paraatissa, kun tummansinisiä ei juurikaan ole saatavilla. On parempi kun farkut! Meidän lippukunnassa tosin tytöillä on aina hame, pojilla vaan on tummat housut.

Vierailija
5/5 |
15.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan tavalliset siistit housut käy varsin hyvin. Väri tumma muttei välttämättä sininen. En muista koskaan nähneeni muita virallisia partiovaatteita kuin paidat ja mekon. Useinhan tytöillä on musta puolihame ja pojilla mustat suorat housut. Sinäänsä ihan hyvä vain, koska tavalliselle hameelle ja housuille on varmasti enemmän käyttöä :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi yksi